Oto jak mógłby wyglądać Hyundai Sonata Allroad

Niestety to tylko wizualizacja.

Już w 2018 roku docierały do nas pierwsze pogłoski sugerujące, że Hyundai przygotowuje praktyczniejszą wersje zbliżającej się Sonaty. Jednak nowa generacja tego modelu pojawiła się na początku 2019 roku i nie posiadała w swojej ofercie kombi. Od tego czasu minęły już ponad dwa lata, a wszystkie plotki mówiące o nadchodzącym kombi przycichły. Zapewne pojazd nigdy nie ujrzy światła dziennego, jednak nie przeszkodziło to grafikowi Nikicie Chuiko z Kolesa.ru, aby na początku roku przygotować wizualizacje Sonaty w wersji kombi, czy też niedawno opublikowanej wizji Sonaty Allroad.

Artysta postanowił bazować na swojej wizualizacji prezentującej praktyczniejszą wersję Sonaty, a także na zmianach, jakie Subaru i Mercedes wprowadzają dla swoich bardziej uterenowionych modeli pokroju Subaru Outback Wilderness oraz Mercedes-Benz C-Class All-Terrain. Nadwozie doczekało się nieco większego prześwitu dzięki zmodyfikowanemu zawieszeniu oraz zastosowaniu większych obręczy. Oprócz tego błotniki doczekały się czarnego wykończenia, które zapewniałoby lepszą ochronę przez kamieniami od tradycyjnej karoserii.

Grafik postanowił również zmodyfikować przedni zderzak pojazdu i wprowadzić do niego zdecydowanie większe wloty powietrza. Natomiast z tył znalazł się agresywniejszy dyfuzor, spore wyloty powietrza oraz dwie trapezoidalne końcówki układu wydechowego. Wszystkie te zmiany sprawiły, że otrzymaliśmy naprawdę dobrze wyglądające uterenowione kombi, które mogłoby znaleźć wielu potencjalnych nabywców.

Pozostaje tylko pytanie, czy kiedykolwiek Hyundai postanowi przygotować praktyczniejszą wersję Sonaty, a następnie jej bardziej terenowy wariant Allroad. Z pewnością w Europie samochody z dłuższym dachem cieszą się sporą popularnością, co rozpala pewien płomyk nadziei na powstanie tego samochodu. Z drugiej jednak strony od ponad dwóch lat nie usłyszeliśmy żadnych plotek o praktyczniejszej Sonacie, a Genesis posiada w swojej ofercie G70 w wersji Shooting Brake.

2021 Hyundai Sonata

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz