Targi w Genewie odwołane trzeci rok z rzędu

Geneva Motor Show odpada z kalendarza imprez motoryzacyjnych w 2022 roku.

W zeszłym miesiącu odbyły się pierwsze od dłuższego czasu targi motoryzacyjne w Europie – IAA w nowej formule i zupełnie nowym miejscu. Zapowiadało się, że będzie to początek powrotu światowych premier samochodów w formie znanej od lat. Pomimo znacznej poprawy sytuacji epidemicznej, najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie kolejny rok nie pojawią się w kalendarzu imprez.

Biuro genewskich targów motoryzacyjnych wydało komunikat, że Geneva Motor Show nie odbędzie się w marcu 2022 roku, co oznacza trzeci rok z rzędu, w którym najważniejsza impreza motoryzacyjna się nie odbędzie.

Bardzo mocno staraliśmy się i próbowaliśmy wszystkiego, aby reaktywować Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie w 2022 roku. Pomimo wszystkich naszych wysiłków, musimy zmierzyć się z faktami i rzeczywistością: sytuacja pandemii nie jest pod kontrolą i stanowi duże zagrożenie dla tak dużej imprezy halowej jak GIMS.

Maurice Turrettini

Nie jest to jednak koniec targów motoryzacyjnych w Genewie. Turrenttini zapewnił, że targi powrócą, jednak dopiero w 2023 roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz