Samochody elektryczne

Oto jak mogłoby wyglądać elektryczne Porsche 911

Trzeba przyznać, że to dość odważna wizja.

Porsche nie jest zbyt chętne, aby przekształcić swoje kultowe 911 w samochód czysto elektryczny i już dawno temu zapowiedziało, że będzie to ostatni model niemieckiej marki, który doczeka się elektrycznego układu napędowego. W międzyczasie Porsche inwestuje spore fundusze w ekologiczne paliwa syntetyczne oraz hybrydowe układy napędowy, aby jak najbardziej przedłużyć żywot swoich spalinowych samochodów. Jednak przyszłość jest nieuchronna i kiedyś Porsche 911 otrzyma elektryczny układ napędowy, jednak jak mogłoby ono wyglądać?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Sandor Boldog, niedawny absolwent projektowania transportu na ArtCenter College of Design w Pasadenie. Projektant uważa, że bardzo ważne dla niemieckiej marki byłoby odróżnienie elektrycznego wariantu 911 od jego spalinowego odpowiednika, aby oba modele mogły współistnieć na rynku. Stąd też Boldog postanowił nadać sportowemu elektrykowi bardzo futurystyczny wygląd.

W pewnym stopniu przód pojazdu przypomina niedawno zaprezentowaną koncepcję Misson R, która czerpała inspirację z Porsche 918 Spyder. Oprócz tego pojazd doczekał się szerokiego rozstawu tylnej osi, który wskazuje na to, że na pokład maszyny trafiłyby dwa silniki elektryczne umieszczone na tyle pojazdu. Przód samochodu jest zdecydowanie węższy i tuż za drzwiami znalazły się spore trójkątne wloty powietrza, które nadają modelowi wciętą talię.

Najciekawiej prezentuje się sam tył pojazdu, który łączy klasyczne elementy Porsche z tylnym silnikiem, takie jak kratka w stylu 356 nad znaczkiem „911” wraz z nowoczesnymi trendami pokroju paska świetlnego LED przeciągniętego wzdłuż tyłu pojazdu. Całość została dopełniona przez ogromny kanał wylotowy, który zastąpił tradycyjne końcówki układu wydechowego, jednak wygląda on dość dziwacznie i niekoniecznie pasuje do reszty projektu.

Porsche 911-E – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz