BMW M3 Touring doczekało się kolejnego zwiastuna

Niestety nie jest on zbyt odkrywczy.

W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy BMW M3 Touring przekształciło się z niespełnionego marzenia fanów bawarskiej marki do realnego samochodu. Ponad rok temu BMW zapowiedziało, że opracuje praktyczniejszy wariant M3 i wypuściło jego pierwszy zwiastun. Następnie mogliśmy kilkukrotnie przyjrzeć się modelowi podczas zakamuflowanych testów, jednak od dłuższego czasu temat BMW M3 Touring znacząco ucichł. Stąd też bawarska marka postanowiła ponownie podgrzać atmosferę i opublikowała kolejny zwiastun modelu.

Zwiastun przybrał postać oficjalnego zdjęcia modelu, które nie jest zbyt odkrywcze i przedstawia pojazd ukryty pod grubą warstwą siatki maskującej i bardziej nadaje się do kolejnej partii fotografii szpiegowskich. Niemniej jednak powyższe zdjęcie przynosi nam kilka istotnych informacji. Potwierdza, że prace rozwojowe idą zgodnie z planem, a sam sfotografowany pojazd posiada identyczne tablice, koła oraz spojler dachowy co egzemplarze przyłapane podczas zakamuflowanych testów. Jedyną różnicą jest baner „Bring It On” umieszczony po stronie kierowcy, który sugeruje, że model przechodzi intensywne testy na torze Nürburgring.

Sam zwiastun został opublikowany na Facebook-u marki, stąd też fani BMW mogli wyrazić swoje nadzieje odnoście nadchodzącego modelu. Wielu z nich pragnęłoby, aby praktyczniejsze M3 Touring otrzymało mniejszą kratkę grilla niż obecne M3 i M4, niestety są to marzenia ściętej głowy, gdyż wcześniejsze fotografie szpiegowskie pokazały, że nowy model odziedziczy po swoim rodzeństwie praktycznie niezmieniony przód wraz z ogromnymi nerkami.

Jak na ten moment wszystkie szczegóły techniczne pozostają tajemnicą, jednak możemy oczekiwać, że nowe BMW M3 Touring zaoferuje nam zmodyfikowaną wersję systemu xDrive, który będzie bardziej nastawiony na osiągi oraz wykorzystywanie tylnej osi. Oprócz tego możemy sądzić, że na jego pokład trafi 3-litrowa, podwójnie turbodoładowana jednostka napędowa generująca do 510 KM mocy i będzie ona dostępna z manualną skrzynią biegów.

Nowe BMW M3 Touring powinno zadebiutować już w przyszłym roku, jednak dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

2022 BMW M3 Touring – zdjęcia szpiegowskie, październik 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz