Prezes Toyoty wystartuje za sterami wodorowej Corolli w wyścigu na torze Suzuka

Trzeba przyznać, że to ciekawy sposób na promowanie technologii wodorowej.

Toyota już od wielu lat zmierza do jak największej redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno poprzez opracowywanie hybrydowych i w pełni elektrycznych modeli, jak również przez zmiany w samym cyklu produkcyjnym. Jednak japońska marka zawsze chce być o krok przed konkurencją, stąd też wiedzie również prym w opracowywaniu technologii wodorowej. Pojawia się jednak problem, jak przekonać ludzi do wodorowych ogniw paliwowych skoro spora część społeczeństwa nie jest pozytywnie nastawiona do samochodów elektrycznych?

Odpowiedź jest prosta, trzeba pokazać ludziom, co potrafi samochód napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, a najlepszą do tego okazją są oczywiście wyścigi motorowe. Dodatkowo, aby przyciągnąć uwagę jeszcze większej części społeczeństwa za sterami samochodu nie zasiądzie zawodowy kierowca, tylko sam Akio Toyoda. Prezes Toyoty usiądzie za kółkiem wodorowej Corolli w wyścigu wytrzymałościowych na torze Suzuka, który znany jest z Formuły 1.

Wodorowa Toyota Corolla nie odbiega znacząco od swojego spalinowego rodzeństwa, a wszelkie zastosowane modyfikacje były związane z wymogami bezpieczeństwa dotyczącymi budowy samochodu wyścigowego. Oprócz tego japońska marka musiała dostosować proste rzeczy, takie jak układ dostarczania paliwa i układ zapłonowy. Dodatkowo na tylne pojazdu umieszczone zostały cztery ciśnieniowe zbiorniki paliwa na wodór, które zostały zapożyczone od wodorowej Toyoty Mirai.

Warto także dodać, że Toyota Corolla Hydrogen ma już na swoim koncie kilka pomniejszych wyścigów. Po każdym starcie japońska marka wprowadza kolejne ulepszenia układu napędowego, czy też bardziej przyziemnych rzeczy pokroju prędkości tankowania na pitstopie. Wszystko to sprawia, że prezes Toyoty będzie mógł kierować najlepszym samochodem wyścigowym napędzanym wodorem na świecie, który w żadnym stopniu nie odbiega od swoich spalinowych odpowiedników.

2021 Toyota Corolla Sedan GR Sport

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz