Samochody elektryczne

Tesla Model Y pokazała klasę podczas testu łosia

Elektryk zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości aż 83 km/h.

Testowany egzemplarz Tesli Model Y został wyposażony w elektryczny układ napędowy generujący 514 KM mocy oraz 660 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które są przekazywane na wszystkie koła. Takie zestawienie pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 241 km/h. Dodatkowo na pokład maszyny trafił akumulator o pojemności 82 kWh, który pozwala przejechać do 480 km na jednym ładowaniu.

Test łosia jest trudnym egzaminem dla większości nowych samochodów, które niekoniecznie dobrze radzą sobie podczas wykonywania nagłego manewru omijania. Jednak Tesla Model Y stanowi jeden z niewielu chlubnych modeli, które nie tylko zdały pozytywnie test łosia, lecz również zdołały wykonać czysty przejazd przy prędkości ponad 80 km/h.

Już przy pierwszej próbie Tesla Model Y wykazała swoje świetnie właściwości jezdne i hiszpańscy kierowcy, którzy nie byli jeszcze obeznani z reakcjami samochodu, zdołali wykonać czysty przejazd przy prędkości aż 73 km/h. Pojazd precyzyjnie podążał za ruchami kierownicą, a samo zawieszenie i system stabilizacji toru jazdy świetnie poradziły sobie podczas wyzwania.

Ostatecznie elektrykowi udało się wykonać czysty przejazd przy prędkości aż 83 km/h, co stawia go na szczycie razem z bratnią Teslą Model 3 oraz Fordem Focusem. Podczas przejazdu możemy zaobserwować niewielki poślizg tylnej osi, jednak jest on w pełni kontrolowany i ułatwia kierowcy wprowadzenie pojazdu do kolejnej sekcji pachołków. Warto także wspomnieć, że Tesla Model Y równie dobrze zachowywała się przy wyższych prędkościach, jednak za każdym razem strącała ona co najmniej jeden pachołek.

2021 Tesla Model Y

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz