Maserati zaprezentowało swoje nowe wersje wykończenia

Będą one dostępne w każdym samochodzie marki oferowanym od 1 lipca.

Maserati po wielu premierach i zapowiedziach postanowiło odświeżyć również swoją ofertę wprowadzając zmienioną listę wersji wykończenia dla modeli Ghibli, Quattroporte i Levante. Nowe warianty będą odzwierciedlać zmiany zarówno w zakresie samej stylistyki, jak i oferowanego układu napędowego. Oprócz tego, każdy z wariantów otrzyma odnowione logo marki, które zadebiutowało w nowym Maserati MC20. W nowym roku modelowym na liście wersji wykończenia znajdziemy GT, Modena i Trofeo, które znacząco różnią się od siebie.

Według Maserati wersja wykończenia GT ucieleśnia „bardziej miejskiego, minimalistycznego i współczesnego ducha” marki, którego odzwierciedlają chromowane wstawki oraz 18-calowe koła dla modeli Ghibli i Levante oraz większe, 19-calowe obręcze u Quattroporte. Oprócz tego dwa pierwsze modele korzystają z hybrydowego układu napędowego zapewniającego 330 KM mocy, z wyjątkiem ameryki, gdzie pojazdy dostępne są z potężną 350-konną V6.

2022 Maserati Quattroporte GT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Wariant Modena będzie przeznaczony dla klientów, którzy szukają idealnej mieszanki „wrodzonej elegancji, dynamiki i radości z jazdy”. Wszystkie modele z tą wersją wykończenia dostępne są z 20-calowymi obręczami oraz bardziej sportowym wnętrzem. Ten poziom wykończenia oferuje u Ghibli i Levante 350-konną V6, jednak w ofercie znajdzie się również wariant Modena S z mocniejszą 430-konną V6. Oprócz tego wersja Modena S zawiera pakiet Nerissimo i czerwone zaciski hamulcowe. Ponownie oferta amerykańska przewyższa nieco europejską, gdyż podstawowa Modena oferowana jest z mocniejszą V6, natomiast wersje S dostępne są z 550-konną V8.

2022 Maserati Levante Modena

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Na szczycie oferty znajduje się wersja wykończenia Trofeo, która reprezentuje najbardziej sportową i najwyższą jakość widoczną w ogromnych, 21-calowych felgach z czerwonymi zaciskami hamulcowymi oraz sportowych fotelach wykończonych naturalną skórą licową „Pieno Fiore”. Oczywiście wszystko to zostało zestawione z potężną V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która generuje aż 580 KM mocy niezależnie od wybranego modelu.

Wszystkie wersje wykończenia będą dostępna dla modeli zamówionych po 1 lipca bieżącego roku.

2022 Maserati Ghibli Trofeo

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz