Oto jak mógłby wyglądać Lexus UC

Co powiecie na bardziej luksusową Toyotę GR 86?

Obecnie rynek motoryzacyjny został zdominowany przez wszelakiej maści SUV-y i crossovery oraz samochody z elektrycznym układem napędowym. Niestety największymi przegranymi trwającego trendu są samochody sportowe, które dodatkowo muszą spełniać coraz to bardziej rygorystyczne normy emisji spalin. Nie przeszkodziło to jednak Toyocie i Subaru aby wspólnie opracować nową generację GR 86 oraz BRZ. Co więcej, wiele wskazuje na to, że do duetu wkrótce dołączy jeszcze jeden model.

Kilka dni przed oficjalnym odsłonięciem Toyoty GR 86 do sieci trafiły zdjęcia szpiegowskie, które przedstawiały nietypowe sportowe coupe przypominające nieco Lexusa. Zakamuflowany prototyp miał zasłonięte emblematy marki, jednak grill w kształcie wrzeciona wyglądał dość podejrzanie. Nic więc dziwnego, że graficy z portalu Motor.es postanowili przygotować wizualizację nowego sportowego coupe od Lexusa.

Niestety musimy ostudzić nieco emocję, gdyż nie jesteśmy pewni, czy Lexus zdecyduje się na wprowadzenie bardziej luksusowej wersji GR 86. Istnieje szansa, że przyłapany prototyp został „przebrany” za Lexusa, aby zmylić gapiów, bądź też występował w specjalnym bodykicie nawiązującym do luksusowej marki Toyoty.

Co ciekawe, Lexus postanowił zagrać nam na nerwach i nie odniósł się wprost do krążących pogłosek ograniczając się do stwierdzenia, że firma nie „komentuje ani nie spekuluje na temat przyszłej strategii produktowej”, ale jednocześnie ogłasza, że możemy się spodziewać „kilku ekscytujących rzeczy dla Lexusa”. Z drugiej jednak strony Lexus posiada w swojej ofercie modele RC oraz LC, które nie znajdują się na szczycie popularności, więc wprowadzenie kolejnego sportowego samochodu mogłoby nie być dobrym pomysłem. Niemniej jednak potencjalny Lexus UC w dużym stopniu bazowałby na Toyocie GR 86, co oznacza, że koszty produkcyjne zostałyby ograniczone do minimum.

Lexus RC F

Wokół Lexusa UC krąży jeszcze kilka innych pogłosek, a najciekawsza dotyczy jego potencjalnego układu napędowego. Według plotek nie odziedziczy on jednostek napędowych po Toyocie i pod jego maskę trafi 2,4-litrowy silnik wolnossący z elektronicznym wspomaganiem, który generowałby zdecydowanie więcej mocy od GR 86, która oferuje 235 KM mocy i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Co więcej, według portalu Creative Trend, oficjalna premiera modelu mogłaby odbyć się już jesienią tego roku. To samo źródło donosi, że Lexus UC byłby nieco dłuższy od Toyoty GR 86 i zostałby wyposażony w najnowszy system inforozrywki, który zadebiutował w nowej generacji Lexusa NX.

2022 Toyota GR 86

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz