BMW może pracować nad nowym wyczynowym SUV-em

Co ciekawe, mógłby on odziedziczyć nazwę po Citroenie.

Wiele marek premium posiada swoiste asy w rękawie, którymi są zindywidualizowane samochody wyczynowe. Wśród niemieckich gigantów Audi może pochwalić się potężnym R8, a Mercedes posiada w swojej ofercie AMG GT, a wkrótce do rodziny dołączy wszechpotężny hipersamochód AMG One z silnikiem F1. Jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce na tę listę trafi również BMW ze swoim nadchodzącym SUV-em.

Według krążących pogłosek, bawarska marka szykuje samodzielny samochód spod szyldu M. Będzie to potężny SUV, który wcześniej uznawany był za mocniejszy wariant M dla BMW X8. Według portalu BMWBlog może on otrzymać dopisek XM, a nie X8 M jak początkowo zakładano. Warto wspomnieć, że identyczny szyld używał Citroen dla swojego hatchbacka z napędem na przednie koła i hydropneumatycznym zawieszeniem, który był produkowany od 1989 do 2000 roku zanim zastąpił go Citroen C5.

Nowy model, który obecnie występuje pod roboczą nazwą „Project Rockstar”, powinien trafić do produkcji w grudniu 2022 roku i byłby montowany do listopada 2027 roku. Według tego samego źródła, nowe BMW XM zostałoby wyposażone w wyrafinowany tylny mechanizm różnicowy oraz 23-calowe koła. Natomiast w 2023 roku na jego pokład mógłby trafić zaawansowany technologicznie system autonomicznej jazdy.

Według krążących pogłosek potencjalne BMW XM będzie korzystał z potężnego hybrydowego układu napędowego. Sercem maszyny mógłby być 4,4-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8, który w połączeniu z elektrycznym motorem mógłby generować ponad 700 KM mocy. Jeżeli plotka ta okaże się prawdziwa, to BMW XM zdetronizowałoby nowe M5 CS, które uważane jest za najpotężniejsze i najszybsze seryjnie produkowane BMW jakie kiedykolwiek powstało.

Co prawda BMW XM nie zostało oficjalnie zapowiedziane, a szansa na jego powstanie nadal pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak, według ludzi z portalu BMWBlog, wyczynowy SUV w topowej wersji wyposażenia mógłby zostać wyceniony na 180.000 euro, co daje nam około 810.000 złotych.

2023 BMW X8 – zdjęcia szpiegowskie, czerwiec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz