Nowy Lexus NX doczekał się pierwszego zwiastunu

Nowa generacja NX-a powinna zadebiutować już 12 czerwca.

Lexus niezbyt dobrze radzi sobie z utrzymywaniem w tajemnicy nowej generacji swojego SUV-a NX. W lutym do sieci wyciekł film prezentujący nadwozie nowego Lexusa, który ujawnił, że nie doczeka się on zbyt przełomowych zmian. Co więcej, został on wcześniej przyłapany podczas zakamuflowanych testów oraz doczekał się swojej pierwszej wizualizacji. Wszystko to sprawiło, że otrzymaliśmy praktycznie pełny obraz jego nowej generacji. Niemniej jednak Lexus postanowił nie zdradzać swojego zakłopotania i właśnie opublikował pierwszy zwiastun NX-a.

Opublikowana grafika nie jest zbyt odkrywcza i przedstawia zaledwie fragment tylnej części pojazdu. Niemniej jednak potwierdziła, że nowa generacja Lexusa NX doczeka się świetlnego paska LED przeciągniętego wzdłuż klapy bagażnika, natomiast znaczek marki został zastąpiony przez dopisek „Lexus”. Oczywiście nie mogło się również obejść bez subtelnego spojlera ze zintegrowanym trzecim światłem hamowania.

Z wcześniejszych przecieków wiemy również, że wygląd nowego Lexusa NX nie będzie znacząco odbiegał od obecnej generacji. Najbardziej widoczną zmianą będzie wprowadzenie nowych LED-owych świateł do jazdy dziennej, które w większym stopniu zostaną zintegrowane z przednimi reflektorami, a nie będą stanowiły dodatkowego przedłużenia świateł na zderzaku.

Nowa generacja Lexusa NX zostanie oparta na zmodyfikowanej płycie podłogowej TNGA-K Toyoty, którą podzieli z obecną odsłoną RAV4. Co więcej, Lexus może odziedziczyć jednostkę napędową po bratnim SUV-ie, a mianowicie 2,5-litrowy motor dla swoich słabszych wariantów. W ofercie może się również znaleźć mocniejszy 3,5-litrowy silnik zapożyczony z Toyoty Camry.

Wszystkie elementy układanki poznamy zapewne podczas oficjalnej premiery nowej generacji Lexusa NX, która została zaplanowana już na 12 czerwca.

2022 Lexus NX – screenshoty z filmu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz