Nissan Z może trafić do sprzedaży już 15 listopada

Pod jego maskę trafi 3-litrowa V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Od dłuższego czasu kultowe coupe Nissana znajduje się na ustach wielu spekulantów oraz fanów sportowych modeli. We wrześniu zeszłego roku Nissan zaprezentował przedprodukcyjny wariant z dopiskiem Z Proto, który w założeniach miał zapowiadać nadchodzące coupe. Japońska marka zapowiedziała wtedy, że ostateczny wygląd modelu nie będzie odbiegał od zaprezentowanego prototypu, a ostatnie zdjęcia szpiegowskie skłaniają nas do stwierdzenia, że Nissan spełni swoją obietnicę.

Po kilku tygodniowej ciszy w eterze dotarły do nas kolejne informacje dotyczące nadchodzącego coupe. Najświeższa wiadomość nie została potwierdzona, jednak, według źródła, pochodzi od jednego z pracowników amerykańskiej siedziby firmy. Według niej nowy Nissan z serii Z może trafić do sprzedaży już w listopadzie bieżącego roku, co oznacza, że pierwsze egzemplarze trafiłyby do klientów na początku 2022 roku.

2022 Nissan Z – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Pod maską nowego sportowego coupe trafi 3-litrowa V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która powinna zapewniać 400 KM mocy oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa została zapożyczona z Infiniti Q60 Red Sport, który oferowany jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Nissan Z z pewnością spodoba się osobom, które lubią trzymać kontrolę nad zmianą biegów i będzie on dostępny z 6-biegowym manualem oraz opcjonalną 9-biegową automatyczną przekładnią.

Jak na ten moment nie wiemy, czy Nissan Z będzie dostępny w Europie, czy też stanie się kolejnym zakazanym owocem dla mieszkańców Starego Kontynentu. Niestety surowe normy emisji spalin mogą być nieubłagane dla potężnej jednostki napędowej.

2020 Nissan Z Proto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz