Nowe BMW M2 może zaoferować nam nawet 450 KM

W wariancie Competition możemy spodziewać dodatkowego zastrzyku mocy.

Nowe BMW Serii 2 nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana, jednak mogliśmy przyjrzeć się modelowi na zdjęciach szpiegowskich zarówno w standardowej wersji, jak i w ramach mocniejszego wariantu M2. Do premiery BMW M2 pozostało nam jeszcze sporo czasu, jednak nie przeszkodziło to portalowi BMWBlog, aby opublikować kilka informacji o nadchodzącym modelu.

Oczywiście nie są to oficjalne informacje, jednak ten portal wielokrotnie publikował wiadomości, które następnie wcześniej lub później bywały potwierdzane przez markę. Według portalu, BMW M2 nie doczeka się elektryfikacji i będzie miał identyczną strukturę oferty co BMW M4. Oznacza to, że klienci będą mogli zakupić wersję standardową, Competiton, CS, a w przyszłości być może również CLS. Już w wersji standardowej BMW M2 oferowałoby nam aż 450 KM mocy oraz 542 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a jej mocniejsza wersja zapewne doczekałaby się dodatkowego zastrzyku mocy.

Co więcej, BMW M2 będzie oferowane zarówno z manualną skrzynią biegów oraz opcjonalnym ośmiostopniowym automatem. Możemy również się spodziewać, że model nieznacznie urośnie względem poprzednika tak, jak miało to miejsce przy M4. Jednak dach z włókna węglowego powinien zrównoważyć niepożądany przyrost masy oraz obniżyć środek ciężkości.

Według tego samego źródła, BMW M2 będzie oferowane z różnymi wzorami 19- i 20-calowych felg, a do oferty mogą również trafić nowe kolory, które dotychczas dostępne były wyłącznie w droższych modelach. Oczywiście klienci, którzy zdecydują się na debiutujące w M2 lakiery będą musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Nowe BMW M2 będzie produkowane w fabryce w Lipsku w Niemczech i powinno trafić na linie produkcyjne w grudniu przyszłego roku i trafi do sprzedaży w 2023 roku. Jednak jego słabszy bra,t BMW Serii 2, zostanie zaprezentowane już za kilka tygodni.

BMW M2 bez końcówek układu wydechowego – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz