Samochody elektryczne

Oto jak może wyglądać samochód od Apple

Ciekawe, czy koła będą w zestawie.

Apple z pewnością jest jedną z bardziej kontrowersyjnych firm na całym świecie, której oferta potrafi zaskakiwać i szokować zarówno cenami, jak i samymi towarami. Niemniej jednak gigant technologiczny zamierza wyruszyć na podbój rynku motoryzacyjnego i pracuje nad autonomicznym pojazdem elektrycznym, który obecnie znajduje się pod nazwą wewnętrzną „Project Titan”.

Pierwsze pogłoski o rozpoczęciu przez Apple-a prac nad samochodem docierały do nas już od dłuższego czasu. Najnowsze plotki wspominają o potencjalnej współpracy firmy z Hyundaiem, grupą Volkswagena, Nissanem, czy też kanadyjskim Magna International. Jednak nadal wiele informacji znajduje się jedynie w sferze domysłu, podobnie jak sam wygląd pojazdu. Jednak z pomocą nadciąga zespół Carscoops z Joshem Byrnesem na czele.

Jak na ten moment nie wiemy, w jaki segment rynku celowałby Apple, jednak najsensowniejszą opcją wydaje się być elektryczny crossover, gdyż tego typu pojazdy cieszą się aktualnie największą popularnością. Stąd też wizualizacja przedstawia crossovera z czystą linią nadwozia oraz wieloma elementami zainspirowanymi oferowanym przez Apple sprzętem elektronicznym. Stąd też przednie reflektory przypominają otwory na kartę SIM w iPhone’ie, a przednia miedziana kratka nawiązuje do komputera Mac Pro z charakterystyczną konstrukcją „tarki do sera”.

Pod kątem wykończenia wnętrza możemy spodziewać się podobnego poziomu co Volvo lub Audi z wegańskimi skórami, odpornym na zarysowania szkłem i aluminiowymi akcentami. Co więcej, jak przystało na samochód elektryczny, otrzymamy bardzo przestronną kabinę oferującą zdecydowanie więcej miejsca od swoich spalinowych odpowiedników.

Największy znak zapytania znajduje się jednak u samych podstaw samochodu. Nie wiadomo z jakich akumulatorów, silników oraz płyt podłogowych będzie korzystał samochód Apple. Krążące pogłoski o współpracy z Hyundaiem, Volkswagenem, Nissanem, czy też Magną mogłyby zawierać ziarno prawdy, gdyż potencjalna kooperacja mogłaby rozwiązać wiele technicznych problemów.

Z drugiej jednak strony Apple może postanowić opracować samodzielnie wszystkie elementy techniczne, jednak wiązałoby się to z ogromnymi kosztami, długimi testami i wieloletnim opracowywaniem wszelkich szczegółów. Oczywiście Apple mógłby pozwolić sobie na spore koszty, jednak pełna niezależność kosztem czasu może nie być do końca opłacalna.

Oficjalna data premiery „iCar” nie została jeszcze ogłoszona, jednak ilość pytań pozostawionych bez odpowiedzi, czy też jakichkolwiek wskazówek sugeruje, że nie nastąpi to przed 2025 rokiem. Gdy Apple wkroczy na rynek motoryzacyjny zapewne będzie rywalizował z takimi konkurentami jak Tesla, Cadillac, Mercedes-Benz, czy też BMW.

2022 Mercedes-Benz EQS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz