Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Kia Sportage została przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Pojazd powinien zadebiutować jeszcze przed końcem czerwca.

Premiera nowej generacji Kii Sportage już od dawna wisi w powietrzu, a według krążących pogłosek pochodzących z Korei Południowej, powinna ona nastąpić jeszcze przed końcem czerwca. Nic więc dziwnego że Kia kładzie ogromny nacisk na zakamuflowane testy, aby ostatecznie dopracować swój najważniejszy globalny model. Oczywiście testy nie mogły pozostać niezauważone przez szpiegów motoryzacyjnych, którzy dostarczyli nam najnowsze fotografie.

Zakamuflowany prototyp został przyłapany w okolicach toru Nurburgring i jest to ten sam egzemplarz, który został wcześniej zaobserwowany podczas pokonywania ostrych zakrętów na samym torze. Zapewne południowokoreańska marka po intensywnych testach postanowiła dopracować również samochód pod kątem codziennej i spokojniejszej eksploracji, która będzie chlebem powszednim dla Kii, a nie jazda na torze.

Pojazd nadal pokryty jest szczelną siatką maskującą, która nie pozwala nam dokładnie przejrzeć się modelowi. Niemniej jednak zakamuflowany prototyp otrzymał już produkcyjne reflektory oraz tylne światła, co oznacza, że jego debiut jest już naprawdę blisko. Niemniej jednak, wnętrze modelu nadal może być modyfikowane, aby nowa Kia Sportage była jeszcze bardziej konkurencyjna.

Nowa Kia Sportage będzie zdecydowanie różniła się od poprzedniczki i doczeka się znacznego zwiększenia rozmiarów, co przełoży się na większą ilość miejsca w kabinie oraz pojemniejszą przestrzeń bagażową. Model będzie różnił się od bratniego Hyudnaia Tucsona, jednak odziedziczy po nim kilka elementów nadwozia. Możemy również się spodziewać, że nowa generacja Sportage będzie dostępna zarówno z silnikami benzynowymi, dieslami, jak i wariantami hybrydowymi.

Nowa generacja Kii Sportage powinna zadebiutować jeszcze przed końcem czerwca bieżącego roku.

2022 Kia Sportage – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz