Poznajcie nietypowego Volkswagena Tiguana Black Rino

A co gdyby przekształcić SUV-a w mniej praktycznego hatchbacka?

Obecna oferta Volkswagena nie jest zbyt powalająca z wieloma mdłymi i nudnymi modelami, a honor niemieckiej marki ratują jedynie mocniejsze warianty R oraz R-Line. Na szczęście niektórzy ludzie postanawiają zmodyfikować tradycyjne pojazdy Volkswagena i tworzą ciekawsze wariacje, które posiadają już trochę więcej charakteru. Niedawno Jamie Orr przekształcił tradycyjnego Volkswagena Tiguana w mniej praktycznego hatchbacka z kilkoma ciekawymi akcentami.

Model otrzymał nazwę Tiguan SE R-Line Black RiNo, która pochodzi od dzielnicy artystycznej Riverside North w centrum Denver w Kolorado. Orr postanowił znacząco obniżyć samochód, dzięki zastosowaniu gwintowanego zawieszenia z możliwością regulacji wysokości jazdy oraz wykorzystaniu ogromnych 20-calowych obręczy z matowym antracytowym wykończeniem, które zostały ogumione niestandardowymi oponami 285 mm, które są szersze o 50 mm od swoich standardowych odpowiedników.

Oprócz tego wprowadził on do modelu większe hamulce na przedniej osi wraz z sześciotłoczkowymi zaciskami zapewniającymi optymalną siłę hamowania w każdych warunkach. Oczywiście nie mogło zabraknąć kilku czysto kosmetycznych dodatków pokroju aluminiowych progów wykończonych w czarnym kolorze a także wydechu ze stali nierdzewnej Borla z błyszczącymi czarnymi czworokątnymi końcówkami, przypominającymi te zamontowane w Tiguanie R. Orr zmodyfikował także tylny spojler oraz pozbył się zbędnej wycieraczki z klapy bagażnika, a całość dopełnił bagażnikiem rowerowym Thule T1 z rowerem z włókna węglowego, gdyż jest on entuzjastą kolarstwa.

Nie mogło także obejść się bez kilku nowości we wnętrzu maszyny. Do kokpitu trafił zmodyfikowany bagażnik z kilkoma hakami dla kasku oraz sprężarki powietrza ze złączami zaworów opon samochodowych, jak i rowerowych, a także dwa „doki” do przechowywania toreb Volkswagena. Całość zmian została dopełniona przez wykonaną w technologii CNC gałkę zmiany biegów dwusprzęgłowej przekładni DSG wraz z ręcznie wyszywaną osłoną z Alcantary.

Orr opublikował film, na którym możemy podziwiać jego nietypowy projekt. Co więcej, jest on właścicielem około 20 „rzadkich lub niezwykłych Volkswagenów”, więc zapewne nie jest to jego ostatni spersonalizowany samochód.

Volkswagen Tiguan SE R-Line Black RiNo

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz