Volkswagen zapowiedział kolejnego crossovera dla Europy

Będzie on odpowiednikiem brazylijskiego Volkswagena Nivus.

Niemiecka marka prowadzi dość jednolitą strategię w projektowaniu swoich nowych samochodów, która kładzie ogromny nacisk na tworzenie wszelakiej maści SUV-ów i crossoverów. Volkswagen oferuje w Europie już siedem tego typu modeli, wśród których możemy znaleźć ID.4, T-Roc, T-Roc Carbio, T-Cross, Tiguan, Tiguan Allspace i Touareg. Jednak marka nie zamierza na tym poprzestać i zapowiedziała kolejnego crossovera Taigo, który będzie europejskim odpowiednikiem brazylijskiego Volkswagena Nivus.

Wcześniej wspomniany Nivus został zaprezentowany prawie rok temu i trafił zarówno do Brazylii, jak i Argentyny, jednak jego europejski odpowiednik doczeka się kilku zauważalnych zmian. Nowy model będzie produkowany w Pampelunie w Hiszpanii i będzie standardowo wyposażony w reflektory LED i turbodoładowane silniki benzynowe TSI, jednak w oficjalnym komunikacie nie ma żadnego słowa dotyczącego diesli, stąd też możemy sądzić, że w jego ofercie nie znajdą się jednostki wysokoprężne.

Volkswagen Taigo będzie różnił się od swojego odpowiednika nieco bardziej ekskluzywnym przodem pojazdu, dzięki wyrafinowanym reflektorom, które prawie zostały połączone LED-owym paskiem świetlnym. Dodatkowo Taigo doczeka się przemodelowanego przedniego zderzaka i nowej, górnej osłony chłodnicy, która otrzymała sześciokątny wzór wykończenia.

Zapewne inaczej będzie przedstawiała się sama oferta Taigo, gdyż Nivus jest oferowany w Brazylii w trzech wersjach wyposażenia: 200 TSI, Comfortline czy Highline, jednak pod maską każdej z nich pracuje ta sama 1-litrowo, turbodoładowana jednostka napędowa TSI o mocy 129 KM. Motor ten został połączony z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów, jednak możemy sądzić, że Taigo będzie oferował większy wybór opcjonalnych przekładni.

Volkswagen Taigo zostanie zaprezentowany już latem bieżącego roku i powinien trafić do sprzedaży pod koniec 2021 roku.

Volkswagen Taigo – zapowiedź modelu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz