Nowa Skoda Fabia pojawi się już w maju

Na początek pojawi się hatchback, a praktyczniejsze kombi dopiero w 2023 roku.

Skoda niedawno poprowadziła coroczną konferencję prasową, podczas której czeska marka zaprezentowała plany na najbliższy czas. Skoda zamierza w przeciągu bieżącego roku zdecydowanie zmodyfikować swoją ofertę dostępnych modeli. Najważniejszą nowością będzie wprowadzenie nowej Skody Fabii, która powinna pojawić się już w maju, lecz jej praktyczna wersja zadebiutuje dopiero w 2023 roku.

Skoda Fabia w wersji kombi zacznie być produkowana w zakładzie Kvasiny w Czechach za około dwa lata, a do tego czasu w fabryce w Bratysławie na linie produkcyjne trafi nowa generacja Superba, która będzie składana wraz z nowym Volkswagenem Passatem w praktyczniejszej wersji nadwozia. Jednak tegoroczne nowości nie dotyczą tylko i wyłącznie Skody Fabii, a do oferty czeskiej marki trafi jeszcze kilka innych pozycji.

W bieżącym roku zostanie zaprezentowana nowa Enyaq iV Coupe, czyli wariant z płynniejszą linią dachu pierwszego dedykowanego samochodu elektrycznego Skody, będącego siostrzanym odpowiednikiem Volkswagena ID.5. Oferta SUV-ów firmy zostanie dodatkowo odświeżona wraz z premierą liftingu dla Skody Karoq i Kodiaq, a w tym samym czasie do Indii trafi niedawno zaprezentowany Kushaq, zaś na rynku chińskim pojawi się Skoda Octavia Pro z wydłużonym rozstawem osi.

Według zapowiedzi prezesa Skody Thomasa Schäfera, marka rozwinie swoją gamę samochodów elektrycznych, które znajdą się poniżej wcześniej wspomnianego Enyaq iV. Pierwszy z pojazdów będzie czeskim odpowiednikiem Volkswagena ID.3, a w późniejszym czasie może pojawić się nowy, podstawowy samochód elektryczny, który prawdopodobnie ma zastąpić Citigo-e iV. Będzie to niedrogi samochód , który Seat opracuje na premierę w 2025 roku, kiedy na rynku pojawi się również Volkswagen ID.1. Ostatnim samochodem elektrycznym będzie w pełni elektryczna Skoda Octavia.

Szef Skody obiecał również, że samochody marki będą oferowane w przystępnych cenach wprowadzając nowe podstawowe poziomy wyposażenia dla wszystkich istniejących modeli. Thomas Schäfer powiedział również, że „zostały one wycenione do ostatniego grosza i dlatego będą atrakcyjne dla większej grupy docelowej”. Stąd też nowa Skoda Fabia zostanie pozbawiona jakiejkolwiek elektryfikacji, co dotyczy również systemu miękkiej hybrydy

2021 Skoda Fabia – zdjęcia szpiegowskie, styczeń 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz