Oto nowy Bentley Continental GT Speed

Potężne 6-litrowe W12 generuje aż 659 KM mocy.

W erze downsizingu i coraz popularniejszej elektryfikacji jednostek napędowych dobrze jest zobaczyć potężny samochodów wyposażony w tradycyjny silnik. Rodzina Bentley-a właśnie powiększyła się o kolejny model, który jest prawdziwą spalinową bestią, a potężny 6-litrowy silnik W12 sprawia, że nowy Continental GT Speed jest najpotężniejszym samochodem marki, który kiedykolwiek powstał w 101-letniej historii Bentleya.

Potężny Bentley Continental GT Speed został wyposażony w 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje zawrotne 659 KM mocy oraz 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje nam dodatkowe 24 KM więcej, względem podstawowego Continental GT. Dodatkowy zastrzyk mocy sprawił, że czas sprintu 0-100 km/h został skrócony o 0,1 sekundy, co pozwoliło osiągnąć wynik zaledwie 3,5 sekundy, a sama prędkość maksymalna została podwyższona do 335 km/h.

W parze z dodatkową moc podąża zmodyfikowana 8-przekładniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, która dzięki zastosowanym zmianom reaguje zdecydowanie szybciej i bardziej agresywnie, szczególnie w trybie Sport, a same biegi są dwa razy szybciej zmieniane niż w jej podstawowym odpowiedniku.

Oprócz tego możemy liczyć na zmodyfikowane zawieszenie oraz układ kierowniczy, a także na możliwość elektronicznego sterowania wszystkimi kołami, która poprawia skrętność modelu, przekręcając przednie i tylne koła w przeciwnych kierunkach przy umiarkowanych prędkościach, natomiast przy wyższych prędkościach wszystkie koła obracają się w tym samym kierunku, co przekłada się na większą stabilność jazdy.

Nie mogło również zabraknąć funkcji Bentley Dynamic Ride, czyli 48-woltowego systemu, który zmniejsza przechyły nadwozia pojazdu, co w połączeniu z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu sprawia, że Continental GT Speed ​​jest najbardziej zwrotnym samochodem spośród wszystkich Bentley-i.

Oczywiście Bentley Continental GT Speed otrzymał nie tylko potężny układ napędowy i kilka zmian technologicznych, lecz również doczekał się delikatnych poprawek wizualnych. Kratka, dolne wloty powietrza w zderzaku oraz progi boczne otrzymały wykończenie Dark Tint, a na przednim zderzaku znalazła się chromowana plakietka „Speed” ze zmienioną czcionką. Całość została podkreślona przez zestaw 22-calowych felg ze standardowym wykończeniem w kolorze jasnego srebra, które dostępne są również z ciemniejszym odcieniem oraz w barwie błyszczącej czerni.

Zmiany zaszły również we wnętrzu maszyny, które zostało wykończone mieszanką dwukolorowej skóry oraz Alcantary, która obejmuje siedzenia, kierownicę i fragmenty deski rozdzielczej. Bentley oferuje możliwość dostosowania wnętrza do własnego gustu i klienci mogą wybierać spośród 15 kolorów głównych i 11 kolorów pobocznych. Oprócz tego kokpit GT Speed oferuje opcjonalną przyciemnianą aluminiową wstawkę, który może zostać umieszczona na konsoli środkowej.

Nowy Bentley Continental GT Speed trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak jego ceny nadal pozostają tajemnicą. Niemniej jednak powinniśmy spodziewać się znacznego wzrostu względem bazowego Continental GT z silnikiem W12, który został wyceniony na 218.900 dolarów, czyli około 851.453 złotych.

2021 Bentley Continental GT Speed

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz