Alpina B8 Gran Coupe zadebiutuje już jutro

Nadchodzący model doczekał się ostatniego zwiastuna.

Od premiery nowej Alpiny B8 Gran Coupe dzielą nas zaledwie godziny i podrasowane BMW zadebiutuje już jutro. Aby jeszcze bardziej pobudzić naszą ciekawość oraz osłodzić ostatnie chwile wyczekiwania na jego premierę, marka postanowiła opublikować ostatni zwiastun przedstawiający nadchodzący model. Klip promocyjny przedstawia kilka aspektów wizualnych pojazdu oraz pozwala usłyszeć jego potężną jednostkę napędową.

Alpina nie ogłosiła oficjalnie, jaka jednostka napędowa spocznie we wnętrzu B8 Gran Coupe, jednak po generowanym dźwięku jesteśmy skłonni twierdzić, że będzie to podrasowane 4,4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Po przejściu kilku modyfikacji potężny motor będzie generował około 608 KM mocy, co nie jest zbyt powalającym wynikiem, gdyż ta sama jednostka napędowa potrafi generować zdecydowanie więcej mocy. Jednak Alpina nie chce bezpośrednio konkurować z BMW M8 Competition, gdyż nie byłaby to zbyt dobra decyzja marketingowa dla bawarskiej marki.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, materiał video pozwala nam dostrzec kilka elementów nadwozia nowego B8 Gran Coupe, jednak większość zmian mogliśmy znaleźć na wcześniejszych zdjęciach szpiegowskich. Alpina otrzyma wieloramienne koła wykonane na zamówienie, zmodyfikowany tylny dyfuzor, nowy splitter z nieco zmienioną krawędzią zderzaka, a także przeprojektowane boczne listwy progowe.

Oprócz tego możemy liczyć na kilka zmian technicznych pokroju zastosowania dostrojonego zawieszenia oraz hamulców zapożyczonych od Serii 8 Gran Coupe. Co więcej, sam pojazd zostanie w dużej mierze oparty na M850i, co oznacza, że ​​inżynierowie wykorzystają całkiem mocną maszynę jako podstawę swojego projektu.

Jak na ten moment nie wiadomo, czy Alpina weźmie na swój warsztat również Coupe z Serii 8 lub też jego bratni kabriolet.

Alpina B8 Gran Coupe – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz