Bentley Continental GT Speed zadebiutuje już 23 marca

Brytyjski samochód otrzyma podkręcony 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem.

W czasach downsizingu i wprowadzania coraz to ostrzejszych norm emisji spalin przez Unię Europejską, samochody wyposażone w potężne, wielolitrażowe silniki stanowią zagrożony gatunek. Jednak w najbliższym czasie na europejskim rynku pojawi się prawdziwa spalinowa bestia, która połączy w sobie zarówno świetnie osiągi, jak i luksusowe wnętrze. Nadchodzi Bentley Continental GT Speed, który właśnie doczekał się oficjalnego zwiastuna.

Opublikowany materiał video zapowiadający nowego GT Speed nie jest zbyt odkrywczy, lecz daje nam szanse usłyszeć dźwięk wydawany przez potężną jednostkę napędową, który robi ogromne wrażenie. Dodatkowo, jeżeli spowolnimy materiał promocyjny, to możemy dostrzec, przejeżdżającego Bentleya. Model otrzymał lakier w kolorze ciemnoszarego odcienia brązu, a także zmodyfikowany przód oraz bardziej widoczne progi boczne. Co więcej, z pojazdu zniknęło chromowane wykończenie.

Nadchodzący Bentley Continental GT Speed otrzyma większą moc od swojego poprzednia, który oferował 642 KM mocy oraz 840 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Otrzyma on zmodyfikowaną 6-litrową W12 z podwójnym turbodoładowaniem, która, sądząc po dźwięku wydawanym przez motor, może generować około 680 KM mocy, przy zachowaniu 897 Nm momentu obrotowego.

Wnętrze nowego Bentleya powinno być równie luksusowe, jak te widziane w pozostałych modelach z rodziny Continental GT. Oznacza to, że możemy liczyć na sportowe akcenty, czy też elementy wykończone włóknem węglowym, zaś kierowca i pasażerowie będą mogli zasiąść w okazałych skórzanych fotelach.

Jednak to nie koniec nowości i nadchodzący Bentley Continental GT Speed otrzyma „wysoce zaawansowane nowe technologie podwozia na niezwykłe podróże”, co powinno przełożyć się na zdecydowanie lepszą zwrotność przy ogromnej masie wynikającej ze wszystkich zastosowanych luksusowych udogodnień.

Nowy Bentley Continental GT Speed zadebiutuje już 23 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego.

2016 Bentley Continental V8 S – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz