Samochody elektryczne

Elektryczna Dacia Spring już z cennikiem

W rodzimej Rumunii elektryczny samochód może być sprzedawany za zaledwie 7.000 euro.

Dacia od zawsze kojarzona była z tanimi samochodami, które znajdywały się w zasięgu większości społeczeństwa. Co jednak, jeśli budżetowa marka postanowi stworzyć samochód elektryczny, który pod kątem ceny będzie podążał za swoim spalinowym rodzeństwem? Co takiego ma nam do zaoferowania Dacia Spring, że można nazwać ją samochodem, który zniszczy równowagę na rynku samochodów elektrycznych?

Rumuńska marka właśnie opublikowała cennik nowej Dacii Spring, która z pewnością deklasuje wszystkich możliwych rywali – oczywiście w kwestii ceny. Według Dacii, nowy elektryk będzie mógł przejechać do 230 km na jednym ładowaniu, jednak jej maksymalny zasięg podczas jazdy po mieście w wiosnę może wzrosnąć nawet do 305 km według norm WLTP City.

Klienci będą mogli zamówić we Francji nową Dacię Spring już od bieżącego miesiąca, natomiast w innych krajach sytuacja może wyglądać nieco inaczej, podobnie jak cena. Każdy kraj posiada własne dofinansowania dla pojazdów zeroemisyjnych i dla przykładu w rodzimej Rumunii kwota dofinansowania może wynosić prawie 10.000 euro. Co oznacza, że Dacię Spring można będzie kupić za zaledwie 7.000 euro.

Przejdźmy do samej Dacii Spring i jej francuskiej oferty. Cena bazowa wynosić będzie jedynie 16.990 euro, jednak uwzględniając tamtejsze ulgi dla pojazdów elektrycznych jej cena spadnie do 12.403 euro. Nowy elektryk będzie dostępny w trzech wersjach: standardowej, Business (skierowanej do klientów flotowych i usług car-sharingu) oraz od 2022 roku w ofercie znajdzie się Spring Cargo, który zostanie pozbawiony tylnego rzędu siedzeń, aby stać się najtańszych samochodem dostawczym lub kurierskim z napędem elektrycznym.

Ostatni z wariantów zaoferuje nam bagażnik o pojemności aż 1100 litrów i maksymalnej ładowności do 325 kg. Będzie to prawdopodobnie najtańsza wersja i zamiast tylnych szyb może otrzymać nieprzezroczyste panele, jednak nie wiadomo, czy będzie to wariant, który trafi do pozostałych krajów, jednak z uwagi na jego walory praktyczne sądzimy, że Dacia nie przepuści okazji, aby zglobalizować swój model.

Na samym szczycie francuskiej oferty znalazł się wariant Comfort Plus za 18.490 euro, który dodaje 7-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, kamerę cofania oraz tylne czujniki parkowania. Oprócz tego będziemy mogli liczyć na pomarańczowy pakiet stylizacyjny wprowadzający kilka zmian zarówno we wnętrzu pojazdu, jak i samym nadwoziu, a także na koło zapasowe i lakier metalizowany. Jednak największą zaletą tego wariantu jest możliwość dokupienia opcjonalnego gniazda CCS za dodatkowe 600 euro, które pozwoli na szybkie ładowanie do 30 kW.

2021 Dacia Spring Electric

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz