Czas na futurystycznego minivana od Hyundaia

Południowokoreańska marka zapowiedziała model o nazwie Staria.

Już od dłuższego czasu Hyundai rozszerza gamę swoich dostępnych modeli o kolejne ciekawe pozycje. Niedawno mogliśmy przyjrzeć się całkowicie nowemu Bayonowi, a także elektrycznemu Ioniq 5, który zapoczątkował swoistą elektryfikację w marce. Oprócz tego marka przygotowała nową generację Hyundaia Tucsona, która doczekała się charakterystycznego wyglądu z przednimi reflektorami, które zostały zintegrowane z osłoną chłodnicy. Ostatnim projektem, który jest już od dawna wyczekiwany przez fanów marki jest nowy Hyundai Kona N, który niedawno doczekał się pierwszych zwiastunów.

Jednak południowokoreańska marka zaskoczyła nas jeszcze jednym nietypowym samochodem, a mianowicie futurystycznym minivanem, który otrzyma przydomek Staria. Niestety dostępnych jest zaledwie kilka zwiastunów przedstawiających zapowiedziany model, to jednak pozwalają one przyjrzeć się pojazdowi, który będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dostępny na niektórych rynkach model H-1.

Patrząc na przednią część pojazdu możemy mieć wrażenie, że została ona zainspirowana modelem Santa Fe, Bayon, czy też nową Koną. Na przodzie modelu znalazły się światła do jazdy dziennej LED, które przyjęły postać podłużnego pasa przeciągniętego wzdłuż całej szerokości samochodu, a także potężna atrapa chłodnicy, która została pociągnięta niemal do końca zderzaka. Tuż obok znalazły się sporej wielkości główne reflektory, które, według mnie, psują cały efekt wizualny.

Boczna część pojazdu nie doczekała się zbyt wielu dodatków, czy kontrastujących akcentów i możemy dostrzec jedynie ciekawie łączące się linie szyb, oraz nowe felgi o nietypowym wzorze. Natomiast na tyle pojazdu znalazły się nieco „pikselowe” światła, które mogliśmy zobaczyć w nowym Ioniq 5, lecz w przypadku nadchodzącego minivana zostały one umieszczone bardziej na bokach pojazdu i przyjęły orientację pionową.

Więcej inspiracji pozostałymi modelami marki znajdziemy we wnętrzu pojazdu, które najbardziej przypomina to widziane w nowym Tucsonie. Deska rozdzielcza doczekała się podobnego wykończenia i symetrycznego kształtu, a także trafił na nią 10,25-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, który został zintegrowany z panelem od klimatyzacji.

Dodatkowo każdy z foteli otrzymał indywidualne podłokietniki, pomiędzy którymi znajdziemy tunel środkowy z ukrytymi miejscami na napoje. Najciekawiej prezentuje się jednak drugi rząd siedzeń, który wygląda, jakby został przeniesiony z Mercedesa Klasy V. Oznacza to, że jest on całkowicie niezależny, posiada wysuwane podnóżki i własne podłokietniki, a także zapewne doczeka się niezależnej regulacji podgrzewania i wentylacji. Niestety będą one dostępne tylko i wyłącznie w pakiecie wyposażenia premium. Na końcu znalazł się trzeci rząd siedzeń, jednak żadne z dostępnych zdjęć nie pokazuje jego wyglądu.

Jak na ten moment nie mamy więcej informacji o nowym Hyundaiu Staria, lecz pojawienie się dodatkowych szczegółów jest jedynie kwestią czasu.

2021 Hyundai Staria – zapowiedzi

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz