Porsche Macan przebiło się przez ścianę parkingu i zawisło na wysokości czwartego piętra

Rosjanie potrafią bardzo wiele.

Rosja jest jednym z tych krajów, które niezbyt pozytywnie wyróżniają się na tle swoich zagranicznych sąsiadów. Wiedzieliśmy już płytę nośną, która odpadła od budynku mieszkalnego i przepołowiła samochód stojący na parkingu, czy też wiadukt, który zawalił się po delikatnym kontakcie z betoniarką. Jednak tym razem przechodnie spacerujący niedaleko wielopoziomowego parkingu mogli podziwiać wiszące na wysokości czwartego piętra Porsche Macan, które przebiło się przez ścianę parkingu.

Co ciekawe nie był to nieudany wyczyn młodocianego driftera, ambicja fana filmów akcji, który postanowił przeskoczyć do sąsiadującego budynku przez zabudowaną ścianę, czy też zwykły błąd dotyczący pomylenia pedału gazu z hamulcem. Winowajcą były niekorzystne warunki atmosferyczne i zalegający na parkingu śnieg.

Za kierownicą Porsche Macan siedział zawodowy hokeista Denis Kazionov, z żoną na przednim siedzeniu pasażera oraz z synem na tylnej kanapie. Według kierowcy, śnieg zalegający na gładkiej, betonowej powierzchni parkingu sprawił, że nie zdołał on zahamować w porę masywnego SUV-a, który utracił przyczepność, a następnie przebił się przez ścianę budynku i wylądował z nosem zawieszonym w powietrzu.

Na szczęście konstrukcja częściowo „wytrzymała” uderzenie i jeden z prętów zbrojeniowych zatrzymał potężnego SUV-a w połowie drogi na drugą stronę. Na opublikowanych w sieci materiałach możemy zobaczyć jak Macan wisi w powietrzu na wysokości czwartego piętra, a następnie zostaje bezpiecznie wciągnięty do wnętrza budynku.

Sam SUV na pierwszy rzut oka nie doznał zbyt poważnych obrażeń i będzie wymagał tylko niewielkich napraw i z pewnością powróci na rosyjskie drogi. Nieco gorzej sytuacja przedstawia się ze ścianą budynku, jednak ona również nadaje się do uratowania. Krótko po wypadku Kazionow powiedział lokalnym mediom, że wszyscy są w „niesamowitym szoku”, co nie powinno nikogo dziwić, gdyż cała rodzina o włos minęła się ze śmiercią lub poważnymi obrażeniami.

2019 Porsche Macan Turbo

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz