Oto jak mógłby wyglądać trzydrzwiowy Hyundai Tucson

Trzeba przyznać, że potężny SUV bardzo dobrze się prezentuje.

Trzeba przyznać, że potężny SUV bardzo dobrze się prezentuje.

Hyundai Tucson w połowie września doczekał się gruntownego faceliftingu, który znacząco odmienił wygląd modelu, który cieszył się ogromną popularnością na wielu rynkach. Odświeżony pojazd otrzymał nowy przód ze zmienioną atrapą chłodnicy, która została skomponowana wraz z przednimi reflektorami, które pozostają prawie niewidoczne, gdy pojazd znajduje się w fazie spoczynku. Po zaledwie kilku miesiącach od prezentacji liftingu X-Tomi Design postanowił przygotować trzydrzwiową wizję tego pojazdu.

Trzeba przyznać, że usunięcie dodatkowej pary drzwi pozytywnie wpłynęło na wygląd modelu, który prezentuje się wręcz wyśmienicie i zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Pojazd mógł również otrzymać zdecydowanie wyraźniej zaakcentowane tylne błotniki oraz mocniejsze przetłoczenia boczne, które prawie łączą się ze sobą w przedniej części drzwi. Naturalnie usunięcie drzwi pozwoliło również uzyskać płynniejszą linię dachu, która idealnie oddaje charakter crossovera coupe i nadaje pojazdowi nieco sportowego charakteru.

Jeżeli trzydrzwiowy Tucson przypadł Ci do gustu, to mamy dla ciebie złą wiadomość. Niestety nic nie wskazuje na to, aby Hyundai zdecydował się na przygotowanie takiej wersji modelu, zaś same trzydrzwiowe SUV-y są rzadkością na skalę światową. Być może mogłaby być to zachęta dla południowokoreańskiej marki, aby jeszcze bardziej wyróżnić Tucsona na tle konkurencji.

Odświeżony Tucson pojawi się na rynku w połowie przyszłego roku i zaoferuje nam również odświeżone wnętrze z zestawem cyfrowych wskaźników oraz szeroki ekran systemu inforozrywki, którzy góruje nad deską rozdzielczą. Dodatkowo możemy liczyć na osobny ekran wyświetlający parametry pokroju temperatury i ustawienia klimatyzacji.

Odświeżony Hyundai Tucson będzie oferowany z wieloma jednostkami napędowymi, a jego podstawowy wariant został wyposażony w 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik rzędowy generujący 189 KM mocy i 241 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dostępna jest również hybryda korzystająca 1,6-litrowego silnika z turbodoładowaniem oraz motoru elektrycznego, która zapewnia łącznie 230 KM mocy i 350 Nm momentu obrotowego, a także wersja PHEV dostarczająca 265 KM mocy. Na samym szczycie znajduje się mocniejszy wariant N Line korzystający z 2,5-litrowego silnika z turbodoładowaniem zapożyczonego z Sonaty N Line, który generuje 294 KM mocy.

2021 Hyundai Tucson – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: X-Tomi Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz