Oto jak może wyglądać nowe Audi Q5 E-Tron

Czas na pierwsze spojrzenie na nowy model.

Do niedawna wzrok wszystkich fanów motoryzacji, a także licznych spekulantów skierowany był na nowe Q4 E-Tron i Q4 Sportback E-Tron, które zostaną oparte na platformie MEB. Jednak Audi nie zamierzało ograniczać swoich testów do zaledwie jednego modelu spod szyldu E-Tron i zaledwie kilka dni temu mogliśmy przyjrzeć się nowemu Q5 E-Tron na pierwszych zdjęciach szpiegowskich. Oczywiście zakamuflowane testy nie przeszły bez echa wśród grafików zajmujących się wizualizacjami nadchodzących modeli i jeden z nich postanowił pozbawić brata Porsche Macan zbędnego kamuflażu.

Co prawa, były to zaledwie pierwsze fotografie modelu, na których prototyp został ukryty pod grubą warstwą siatki maskującej, stąd też stworzenie wizualizacji nie było łatwym zadaniem. Jednak nie przeszkodziło to grafikowi współpracującemu z profilem Avarvarii na Instagramie, który podjął się tego wyzwania i stworzył projekt, który pozwala nam rzucić pierwsze spojrzenie na nadchodzącego SUV-a.

Nowe Audi Q5 E-Tron będzie jednym z pierwszym modeli grupy Volkswagena, który zostanie oparty na nowej platformie Premium Platform Electric PPE, która jest przystosowana dla droższych i jednocześnie średnich lub większych pojazdów elektrycznych. Oczywiście na tej samej płycie podłogowej zostanie oparty brat Q5 E-Tron, czyli nowy Porsche Macan, którego nowe generacja doczeka się w pełni elektrycznego układu napędowego.

Dodatkowo sama platforma jest nieco mniejsza od MLB, lecz pojazdy na niej oparte zaoferują więcej miejsca w środku dzięki obszerniejszemu rozstawowi osi, przemyślanemu opakowaniu akumulatorów i braku centralnego tunelu. Będzie ona również bardziej wyrafinowana od MEB, na której zostanie oparte Audi Q4 E-Tron, oferując zawieszenie pneumatyczne, wektorowanie momentu obrotowego i sterowanie tylnymi kołami.

Zarówno nowe Porsche Macan, jak i Audi Q5 E-Tron powinny trafić do sprzedaży w przyszłym roku, stąd też w najbliższym czasie możemy oczekiwać kolejnych informacji oraz dodatkowych fotografii szpiegowskich, które być może odsłonią nieco nadwozia nowych modeli.

2023 Audi Q5 E-Tron – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz