Moto Filmy

Zobaczcie jak BMW M5 Competition przyśpiesza do 200 km/h w 9,9 sekundy

W praktyce wypada zdecydowanie lepiej niż na papierze.

Niemieckie autostrady przez wielu uznawane są za oazę dla fanów szybkiej jazdy, gdyż spora część ich odcinków pozbawiona jest jakiegokolwiek ograniczenia prędkości. Stąd też to właśnie na tych drogach możemy zobaczyć jak w praktyce prezentują się luksusowe oraz sportowe samochody, których uzyskane wyniki potrafią mijać się z tymi zapisanymi na papierze. Tak też było z BMW M5 Competition, które niedawno pokazało swój pazur.

BMW M5 Competition zostało wyposażone w 4,4-litrową, podwójnie turbodoładowaną V8, które generuje zawrotne 625 KM mocy oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężna jednostka napędowa została połączona z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje całą moc na wszystkie koła z możliwością ograniczenia napędu wyłącznie do tylnej osi. Według oficjalnych danych takie zestawienie pozwala wystrzelić do „setki” w zaledwie 3,3 sekundy oraz wykonać sprint 0-200 km/h w 10,8 sekundy. Jednak teoria nie jest równa praktyce.

Kierowcy z kanału Automann-TV postanowili sprawdzić bawarskiego potwora na odcinku niemieckiej autostrady, który pozbawiony jest jakiegokolwiek ograniczenia prędkości. Na powyższym filmie możemy zobaczyć jak BMW M5 Competition przyśpiesza do „setki” w jedynie 3,1 sekundy. Urwanie 0,2 sekund od deklarowanego czasu może nie wydawać się zbyt dużym wyczynem, jednak sytuacja ulega zmianie przy sprincie 0-200 km/h, który zajął modelowi jedynie 9,9 sekundy, czyli prawie o sekundę szybciej niż zapewnia marka.

Uzyskane wyniki potwierdzają, że nie mamy do czynienia ze zwykłym samochodem, lecz z prawdziwą bestią, która wyposażona została w wiele dodatkowych bajerów. Na pokładzie BMW M5 Competition można znaleźć podgrzewane i chłodzone siedzenia z możliwością masażu, ogromny bagażnik, a także luksusowe skórzane wykończenie wnętrza.

2021 BMW M5 Competition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz