Film przedstawiający nowego Lexusa NX wyciekł do sieci

Luksusowy crossover otrzyma sporo zmian w swoim wnętrzu.

Obecna generacja Lexusa NX jest z pewnością bardzo przestarzała i można śmiało stwierdzić, że wydaje się być zacofana względem wciąż rosnącej konkurencji. Jednak w najbliższym czasie sytuacja ulegnie diametralnej zmianie i na światło dziennie wyjrzy nowa odsłona luksusowego crossovera. Co ciekawe, właśnie wyciekł materiał video prezentujący nowy model pozbawiony chociażby grama kamuflażu.

Warto wspomnieć, że nowy Lexus NX został przyłapany podczas zakamuflowanych testów zaledwie miesiąc temu, a już poznaliśmy jego pełny wygląd. Czy było to planowane działanie, czy też przypadkowy przeciek, to film przedstawiający model został bardzo szybko usunięty z YouTuba, jednak w sieci nic nie ginie i materiał bardzo szybko znalazł się na innym serwisie…. z którego również został usunięty. Jak na ten moment możemy zadowolić się jedynie screenshotami z wcześniej wspomnianego filmu.

Patrząc na tablice rejestracyjne modelu możemy dojść do wniosku, że patrzymy na wariant podstawowy pochodzący z Europy, a mianowicie NX 200, jednak, według źródła, pod koniec filmu pojawiał się podpis „NX 350h” przed nawiązaniem do nadchodzącego wariantu 450h + z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Niemniej jednak nie jest ważne to, z jakim wariantem mamy do czynienia, lecz to, jak będzie wyglądał nowy Lexus NX.

Wygląd zewnętrzny nie doczekał się zbyt wielu zmian. Możemy jedynie dostrzec, że diodowe światła do jazdy dziennej są teraz zintegrowane z głównymi reflektorami, aby zapewnić bardziej estetyczny wygląd przodu, a charakterystyczny grill jest nadal bardzo duży i ma nowy wzór z pionowymi ornamentami. Oprócz tego otrzymaliśmy pasek świetlny LED przeciągnięty wzdłuż klapy bagażnika, parę fałszywych końcówek wydechu, a także zapewne fałszywe pionowe wloty powietrza.

Nie są to zbyt rewolucyjne zmiany, jednak, gdy tylko otworzymy drzwi modelu, to od razu dostrzeżemy wiele nowości. Po pierwsze z kokpitu zniknął często krytykowany panel dotykowy, który służył do obsługi systemu inforozrywki, zamiast tego otrzymaliśmy w pełni dotykowy wyświetlacz. Oprócz tego możemy zauważyć konwencjonalne elementy sterujące dla dwustrefowych ustawień klimatyzacji, wraz z pokrętłem dla trybów jazdy, bezprzewodową podkładkę do ładowania, w pełni cyfrowy wyświetlacz kierowcy oraz bardziej kompaktową dźwignię zmiany biegów. Dodatkowo z wnętrza maszyny zniknął charakterystyczny zegarek, który był swoistym znakiem rozpoznawczym japońskiej marki.

Choć zaprezentowany model wydaje się być podstawowym wariantem NX 200, to pomiędzy jego przednimi fotelami możemy dostrzec przycisk „EV” sugerujący, że mamy do czynienia z wersją 350h. Warto również wspomnieć, że krążące pogłoski mówią, że hybryda typu plug-in otrzyma układ napędowy Toyoty RAV4 Prime, jednak nie jest to potwierdzona informacja.

Nowy Lexus NX zadebiutuje w przeciągu najbliższych miesięcy, jednak wyciek materiału video może znacząco przyśpieszyć jego premierę zwłaszcza, że poznaliśmy jego wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny.

2022 Lexus NX – screenshoty z filmu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz