Nietypowa Skoda Kushaq przyłapana na zakamuflowanych testach w Europie

Trafi on bezpośrednio na rynek indyjski.

Trafi on bezpośrednio na rynek indyjski.

Jeżeli patrzysz na nazwę Skoda Kushaq i nazwa ta wydaje ci się całkowicie obca, to nie musisz się obawiać, że coś ominęło cię w świecie motoryzacji. Podobne wrażenie mogli mieć szpiedzy motoryzacyjni, którzy przyłapali ten „egzotyczny” model podczas zakamuflowanych testów w Europie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż będzie to model, który trafi tylko i wyłącznie na rynek indyjski, a jego nazwa pochodzi od słowa „Kushak”, co oznacza „król” lub „cesarz” w starożytnym indyjskim języku sanskrytu.

Pojazd został ukryty pod grubą warstwą kamuflażu, jednak nie zdołał on ukryć reflektorów, które podążają za europejskimi trendami ich podzielonego układu, który mogliśmy zobaczyć w w globalnych crossoverach Kamiq, Karoq i Kodiaq. Droższe warianty modelu doczekają się w pełni LED-owych reflektorów oraz tylnych świateł, które przypominają te widziane w Scali. Co więcej cały projekt w dużej większości bazuje na samochodzie koncepcyjnym Vision IN, który został zaprezentowany prawie rok temu.

Warto również wspomnieć, że sama czeska marka postanowiła wyprzedzić szpiegów motoryzacyjnych i opublikowała własne zdjęcia „szpiegowskie”, które ukazują model w nietypowym, czerwonym kamuflażu. Skoda obiecała nam „surowy wygląd” i duże koła, dzięki którym Kushaq będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości. Choć jego wymiary nie zostały podane przez czeską markę, to wiemy, że szerokość rozstawu osi Kushaq będzie wynosił 2651 mm, zaś długość samochodu koncepcyjnego Vision IN wynosiła 4256 mm, więc powinniśmy spodziewać się podobnych wymiarów.

Pojazd został oparty na indyjskiej wersji MQB A0, platformie, która jest również podstawą crossovera Kamiq, a pod jego maską spocznie 1-litrowy, trzycylindrowy silnik TSI lub 1,5-litrowy, czterocylindrowy silnik TSI. Oba motory zostaną naturalnie połączone z sześciobiegowym manualem, a w droższych wersjach wyposażenia będziemy mogli otrzymać sześciobiegową automatyczną przekładnie lub siedmiobiegowe DSG.

Indyjski zespół Skody zapowiedział również, jakie funkcje znajdą się na liście podstawowego i opcjonalnego wyposażenia. Skoda Kushaq może być wyposażona w maksymalnie sześć poduszek powietrznych, system kontroli wzniesienia, elektroniczną kontrolę stabilności i wycieraczki z czujnikiem deszczu. Oprócz tego możemy się spodziewać automatycznych reflektorów, systemu monitorowania ciśnienia w oponach, automatycznej klimatyzacji, systemu informacyjno-rozrywkowy w stylu tabletu oraz tempomatu.

Indyjska Skoda Kushaq zadebiutuje już w marcu bieżącego roku.

2021 Skoda Kushaq – zdjęcia szpiegowskie, styczeń 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz