Samochody elektryczne

Nowy Mercedes EQS na najnowszym zwiastunie

Tym razem model zawstydził tradycyjną Klasę S w wersji coupe.

Tym razem model zawstydził tradycyjną Klasę S w wersji coupe.

Wiedzieliśmy już różnorodne materiały marketingowe i zwiastuny, które wykorzystywały wszelakie konwencje i intrygujące pomysły. Jednak Mercedes postanowił pójść o krok dalej i zapowiadając całkowicie nowego EQS….. zawstydził poprzednią generację Mercedesa Klasy S w wersji coupe. Nadchodzący luksusowy elektryk ma nam zaoferować zdecydowanie lepsze właściwości jezdne.

Na powyższym zwiastunie niemiecka marka postanowiła skupić się na dwóch nowych funkcjach, które zaoferuje nam nadchodzący Mercedes EQS. Pierwszą z nich jest Torque Shift, o której po raz pierwszy wspomniano podczas prezentacji koncepcji Vision EQS w 2019 roku. Jest to technologia służąca do wektorowania momentu obrotowego, różniącego się dostarczaniem mocy na każde koło w zależności od kilku zmiennych. Jest ona kierowana przez centralny sterownik układu napędowego samochodu lub CPC, który działa jak swoisty mózg EQS.

Pomysł świetnie prezentuje się na papierze, jednak pojawił się problem, jak właściwie zaprezentować go na najnowszym zwiastunie. Mercedes uznał, że najlepszym pomysłem będzie zestawienie go z poprzednią Klasą S. Na materiale video możemy zobaczyć jak główna inżynier systemu eDrive Mercedes EQS, Eva Greiner i prezenter telewizyjny Felix Smith najpierw mieli okazję przejechać się poprzedniej generacji Mercedesem Klasy S w wersji coupe, a następnie Smith zasiadł za sterami nowego EQS, który świetnie radził sobie z torem przy włączonym Torque Shift.

Koniec końców, w wyniku takiego zastawiania poprzednia generacja Mercedesa Klasy S w wersji coupe wypadła bardzo słabo, co na pierwszy rzut oka mogłoby nie być zbyt dobrym „chwytem” marketingowym. Jednak niemiecka marka postanowiła uśmiercić wersję coupe, która nie trafiła do obecnej generacji Mercedesa Klasy S, więc mogła sobie pozwolić na obrażenie własnego projektu.

Mercedes-Benz Vision EQS

Mercedes zaprezentował również zaktualizowaną funkcję Eco-Assist, która działa jako intuicyjna i przewidująca pomoc w prowadzeniu pojazdu, która została zaprezentowana wraz z elektrycznym Mercedesem EQC. Dodatkowo pomimo faktu, że nadchodzący EQS jest elektrycznym odpowiednikiem Klasy S, to doczekał się on osobnej platformy – Electric Vehicle Architecture, która jest dedykowana dla pojazdów elektrycznych.

Niemiecka marka nie zdradziła nam jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery EQS, jednak nastąpi ona najwcześniej pod koniec bieżącego roku. Do tego czasu będziemy musieli zadowolić się kolejnymi materiałami marketingowymi, o czym świadczy dopisek „Odcinek 1” przy powyższy materiale video.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz