Moto Filmy

Nadciąga elektryczne BMW M

W przeciągu najbliższych 12 miesięcy bawarska marka zaprezentuje wiele modeli z rodziny M.

W przeciągu najbliższych 12 miesięcy bawarska marka zaprezentuje wiele modeli z rodziny M.

BMW szykuje na najbliższy rok prawdziwą ofensywę rodziny M, która obejmie wiele nowych modeli spod szyldu sportowej rodziny. Najciekawszą propozycją będzie oczywiście elektryczne BMW M, które zostało potajemnie zapowiedziane na grudniowym materiale marketingowym nakręconym w fikcyjnym „M Town”, na którym w minucie 9:57 pojawił się pickup E92 M3 z boczną naklejką „26 2021” i „elektrycznymi” nagłówkami. Jednak dopiero najnowszy komunikat prasowy potwierdził tę informację.

Niedawno BMW wypuściło raport dotyczący sprzedaży modeli spod szyldu M na rok 2020, który zawierał również kilka ciekawych informacji. Najważniejszą z nich jest zapowiedź pierwszego samochodu elektrycznego M – „M GmbH po raz pierwszy zaprezentuje elektryczny samochód wyczynowy”. Trzeba przyznać, że jest to bardzo lakoniczne i tajemnicze stwierdzenie i ciężko stwierdzić, na co właściwie mamy się szykować. Jeżeli połączymy tę wiadomość z wcześniej wspomnianym filmem, to możemy sądzić, że naklejka „26 2021” informuje o premierze modelu, która przypadłaby na 26 tydzień bieżącego roku, czyli pomiędzy 28 czerwca a 4 lipca.

Nie wiemy również, czy bawarska marka pracuje nad w pełni elektrycznym samochodem M, czy też potężną hybrydą. Spekulanci podzielili się na dwa obozy, które mają własne teorie. Pierwsza z nich zakłada, że BMW pracuje nad topowym wariantem i4 spod szyldu M, zaś według drugiej otrzymamy X8 M jako hybrydę typu plug-in. Niezależnie od prawdziwego projektu, elektryczne BMW M dołączy do M4 Cabrio, które zadebiutuje „w czasie ciepłego sezonu”.

Oprócz tego, w przeciągu najbliższych dni bawarska marka spuści kurtynę z M5 CS, które zaoferuje nam jeszcze większą moc od usportowionej Serii 5 przy uzyskaniu jeszcze mniejszej masy. Ten sam komunikat zawierał również obietnicę, że wszystkie modele M z manualną skrzynią biegów doczekają się wariantu Competition, który zostanie wyposażony tylko i wyłącznie w automatyczną, ośmiostopniową skrzynię M Steptronic z układem Drivelogic od ZF. Dodatkowo już tego lata modele M3 i M4 otrzymają system xDrive AWD.

Sam szef odpowiedzialny za usportowioną gałęź firmy, Markus Flasch, zapowiedział, że będzie to „rok pełen niespodzianek”, ponieważ rodzina M będzie obchodzić pół wieku swojego istnienia. Niestety w nadchodzącym roku nie zobaczymy BMW M3 Touring, ponieważ model ma przed sobą jeszcze długą drogę rozwojową.

Źródło: BMW via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz