Poznajcie wyścigową Hondę e-Drag

Czy z samochodu elektrycznego przyśpieszającego do "setki" w 8 sekund można zrobić samochód wyścigowy?

Czy z samochodu elektrycznego przyśpieszającego do „setki” w 8 sekund można zrobić samochód wyścigowy?

Tokyo Auto Salon od zawsze zaskakiwał nas wieloma nietypowymi, aczkolwiek często zabawnymi koncepcjami. Niestety tegoroczna edycja z oczywistych względów nie mogła odbyć się w tradycyjnej wersji, lecz nie przeszkodziło to licznym producentom, aby przygotować własne projekty na wyłącznie cyfrowy pokaz. Jedną z najciekawszych propozycji była wyścigowa Honda e-Drag oparta na kompaktowym elektryku japońskiej marki.

Honda wykorzysta w samochodzie polimer wzmocniony włóknem węglowym, z którego wykonany będzie zarówno dach, jak i panele nadwozia, które dodatkowo doczekają się uproszczonej konstrukcji montażowej. Koncepcyjny pojazd otrzymał również 17-calowe obręcze zapożyczone od NSX-a, a także zmodernizowane zawieszenie, które pozwoli uzyskać jeszcze lepsze rezultaty podczas jazdy.

Japońska marka poinformowała również, że zamierza wykorzystać moment obrotowy silnika elektrycznego od momentu jego obrotu, aby nadać mu charakterystykę samochodu z napędem na tylne koła. Niestety Honda nie zapowiedziała, jakie zmiany zostaną zastosowane w jednostce napędowej oraz jakiej mocy możemy się od niej spodziewać. Obecna Honda e występuje w dwóch wariantach silnikowych, które oferują 136 i 154 KM mocy oraz 315 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co w przypadku mocniejszej opcji pozwala wystrzelić do „setki” w 8,3 sekundy. Oczywiście możemy sądzić, że Honda e-Drag otrzyma większą moc, co w połączeniu z mniejszą masą pozwoli znacznie skrócić czas sprintu 0-100 km/h.

Co ciekawe Honda postanowiła, aby to zwykli śmiertelnicy wybrali, jakie malowanie pojawi się na gotowym samochodzie. Do końca miesiąca każdy może oddać głos na jedno z trzech zaproponowanych przez japońską markę malowań, zaś zwycięskie barwy ogłoszone zostaną już w lutym. Aby oddać głos należy odwiedzić rodzimą stronę Hondy.

Honda e-Drag

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz