Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Audi RS3 przyłapane podczas zimowej przejażdżki

Model powinien zadebiutować w połowie bieżącego roku.

Model powinien zadebiutować w połowie bieżącego roku.

Od premiery najnowszej generacji Audi A3 minął już prawie rok, zaś jego mocniejszy wariant S3 pojawił się po kolejnych sześciu miesiącach od debiutu modelu. Teraz w kolejce pozostaje jedynie topowy wariant RS3, który powinien zostać oficjalnie zaprezentowany w połowie bieżącego roku i może on generować nawet 450 km mocy. W oczekiwaniu na jeszcze odległą premierę możemy przyjrzeć się najnowszym zdjęciom szpiegowskim prezentującym Audi RS3 podczas zimowej przejażdżki.

Na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się, że patrzymy na kolejny samochód spod szyldu S lub S Line, jednak dokładniejsza obserwacja pozwala nam jednoznacznie stwierdzić, że mamy do czynienia z pełnokrwistym RS3. Pojazd doczekał się grubszych, owalnych końcówek układu wydechowego, jak również odrobine szerszych błotników oraz hamulców. Jednak najważniejsza zmiana znajduje się w przedniej części pojazdu, a są nią większe wloty powietrza w przednim zderzaku, które doczekały się dodatkowych pionowych listw kierujących powietrze do wnętrza maszyny. W przeciwieństwie do fałszywych odpowiedników z Audi S3 będą one w pełni funkcjonalne. Na fotografiach możemy również dostrzec, że nowe Audi RS3 doczekało się nieco bardziej obniżonego zawieszenia w stosunku do S3, a także otrzymało bardziej widoczny spojler na pokrywie bagażnika.

Najważniejsza nowość została oczywiście ukryta pod przednią maską samochodu, gdzie spoczywać będzie pięciocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, który będzie generował co najmniej 400 KM mocy. Krążącego pogłoski mówią, że będzie to 2,5 litrowy silnik TFSI, który został podkręcony do 415 KM mocy, zaś według innej plotki Audi RS3 doczeka się także mocniejszej wersji oferującej około 450 KM mocy, co pozwoliłoby odzyskać niemieckiej marce tytuł najpotężniejszego kompaktowego samochodu.

Zapewne od premiery nowego Audi RS3 dzieli nas jeszcze około sześć miesięcy, a w przeciągu kolejnych tygodni możemy spodziewać się, że będziemy otrzymywali kolejne informacje o nadchodzącym modelu. Jak na ten moment nie wiemy, czy niemiecka marka zaprezentuje nowe RS3 w tym samym czasie zarówno w tradycyjnej, jak i kompaktowej wersji.

2021 Audi RS3 Sedan – zdjęcia szpiegowskie, styczeń 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz