Zdjęcia szpiegowskie

Ford F-150 Raptor może otrzymać potężną V8

Nowy F-150 Raptor zadebiutuje już 3. lutego.

Nowy F-150 Raptor zadebiutuje już 3. lutego.

Pod koniec zeszłorocznych wakacji amerykańska marka zaprezentowała nowego Forda F-150, który doczekał się sporej ilości zmian. Jednak ponad pół roku temu nie wiedzieliśmy, czy otrzyma on mocniejszy wariant Raptor, lecz po pewnym czasie do sieci trafiły zdjęcia szpiegowskie, które przedstawiały potężną maszynę w akcji. Tym razem poznaliśmy oficjalną datę premiery modelu, która została ustanowiona na 3 lutego, a sam pojazd został przyłapany podczas zakamuflowanych testów, a z jego wnętrza wydobywają się dźwięki przypominające potężną V8.

Obecna odsłona Forda F-150 Raptor oferuje nam 3,5-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem, które generuje 455 KM mocy oraz 691 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak poniższy materiał video sugeruje, że jego nowa generacja doczeka się potężniejszej jednostki napędowej, która wydaje dźwięki podobne do V8. Według krążących pogłosek, pod maską Raptora może znaleźć się silnik zapożyczony z Mustanga Shelby GT500, czyli 5,2-litrowa, turbodoładowana V8 generująca 770 KM mocy.

Krążące plotki mówią również, że nowy Raptor będzie generował od 734 do 760 KM mocy, gdyż przeniesienie potężnej jednostki napędowej z Mustanga do ogromnego Forda F-150 nie obędzie się bez nieznacznego spadku mocy. Należy również wspomnieć, że jest to idealny czas na podrasowanie mocy Raptora, gdyż na horyzoncie pojawił się jego godny przeciwnik, a mianowicie Ram TRX oferujący 711 KM mocy.

Amerykańska marka zapowiedziała, że nowy Ford F-150 Raptor doczeka się internetowej premiery na kanale Forda, która odbędzie się już 3. lutego o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz