Rolls-Royce postanowił wyróżnić swoje modele neonowym lakierem

Nowe trzy lakiery będą dostępne dla modeli Dawn, Wraith i Cullinan w wersji Black Badge.

Nowe trzy lakiery będą dostępne dla modeli Dawn, Wraith i Cullinan w wersji Black Badge.

Jeżeli poszukujemy samochodów, które zdecydowanie wyróżniają się od konkurencji swoim designem oraz wykończeniem, to z pewnością wcześniej, czy później trafimy na ofertę Rolls-Royce. Brytyjska marka wielokrotnie zadziwiała nas swoimi projektami prezentując wnętrze nowego Rolls-Royce Ghosta ze 152 diodami LED umieszczonymi na desce rozdzielczej, czy też oferując gwieździstą podsufitkę. Niedawno mogliśmy również podziwiać nietypowy projekt Rolls-Royce Wraitha, który został zainspirowany całym układem słonecznym. Tym razem marka postanowiła pójść krok dalej i nadać niektórym swoim modelom „nieco” więcej koloru.

Brytyjska marka wprowadziła do oferty trzy zupełnie nowe kolory oferowane w gamie farb „Neon Nights”. Nowe ubarwienie jest jednak dostępne tylko i wyłącznie dla trzech modeli Dawn, Wraith i Cullinan w wersji Black Badge. Oczywiście nie daj się zmylić dopiskowi Black, gdyż nowe kolory z pewnością nie będą kojarzyć ci się z czernią. Nowa paleta barw jest kontynuacją zeszłorocznego pastelowego lakieru, który został zaprezentowany podczas Pebble Beach i cieszył się sporą popularnością.

Każdy z trzech unikalnych kolorów został zainspirowany naturą. Lime Rock Green, który trafił na Wraitha czerpie inspirację z australijskiej rzekotki drzewnej, która ma podobny odcień zieleni. Eagle Rock Red pokazane na Dawn-ie naśladuje wiecznie zielone drzewo pochodzące z Hawajów. A Mirabeau Blue, w które został ubrany Cullinan pochodzi od egzotycznego motyla pochodzącego z Ameryki Środkowej i Południowej.

„Neon Nights to tętniąca życiem trylogia Rolls-Royce Black Badges, której inspiracja pochodzi z natury. Nowo opracowana farba Bespoke jest nakładana na warianty Black Badge Wraith, Dawn i Cullinan – ciemniejsze i ostrzejsze„ enfants terribles ”z rodziny Rolls-Royce”. – zauważa firma.

Oczywiście neonowe kolory trafiły również do wnętrza pojazdów w ramach wykończenia „Technical Fibre” i znalazły się na panelach drzwi. Dodatkowo na desce rozdzielczej po stronie pasażera umieszczona została podświetlana grafika, która ma przedstawiać „zniekształcenie sztucznego światła przy prędkości”. Co więcej Wraith i Dawn doczekały się również dwóch opcjonalnych kolorów skóry Arctic White i Scivaro Grey.

Jeżeli jesteś fanem marki i chciałbyś zakupić, któryś z wyróżniających się modeli, to musimy cię zmartwić. Lakiery Neon Nights są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych w Rolls-Royce Motor Cars w Rancho Mirage w Kalifornii. Jednak brytyjska marka zapowiedziała, że klienci spoza Ameryki również będą mogli je zakupić, jednak Rolls-Royce przygotuje jedynie trzy dodatkowe egzemplarze każdego koloru na inne rynki światowe.

Rolls-Royce Black Badge Neon Nights

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz