Supersamochody

Następca Lamborghini Aventador otrzyma wolnossącą V12

Jednostka napędowa doczeka się elektrycznego wsparcia.

Jednostka napędowa doczeka się elektrycznego wsparcia.

Lamborghini powoli szykuje się do odświeżenia swojej gamy supersamochodów. Niedawno został zaprezentowany topowy wariant Lamborghini Huracan STO, który zwiastuje nieuchronny koniec produkcji Huracana. Jednak nie jest to jedyny model, który wkrótce powinien zniknąć z linii produkcyjnych, kolejnym z nich jest Aventador, którego następca otrzyma wolnossące V12 działające w ramach hybrydowego układu napędowego.

Polecany film z naszego kanału

Lamborghini Avendator produkowane jest już od 2012 roku, stąd też w przeciągu najbliższych dwóch lat może pojawić się jego następca. W swoim topowym wariancie SVJ model ten napędzany jest 6,5-litrowym V12, które generuje 770 KM mocy, co możemy śmiało nazwać jednym z ostatnich bastionów wysokolitrażowych silników w Europie. Jednak wciąż rosnące europejskie normy spalin musiały spowodować pewne zmiany, którą jest wprowadzenie elektrycznego wsparcia dla potężnego silnika spalinowego.

Informacja ta pochodzi z rozmowy portalu Car and Driver z dyrektorem technicznym Lamborghini Maurizio Reggiani, przez co możemy uznać ją za potwierdzoną wiadomość. Jest to z pewnością ważna informacja dla fanów potężnych silników zwłaszcza, że krążyły pogłoski mówiące, że Lamborghini zrezygnuje ze swojego flagowego silnika. Wiemy jedynie, że normy spalin zmusiły włoskiego producenta do zrezygnowania z turbodoładowania. Zapewne Lamborghini pójdzie w ślady Siána, którego 6,5-litrowy silnik wspierany jest przez 48-woltowy alternator i działa w ramach miękkiej hybrydy.

Pozostaje jedynie pytanie, kiedy pojawi się następca Aventadora, który jak już wcześniej wspomniałem produkowany jest od 2012 roku. Patrząc w portfolio włoskiej marki możemy sądzić, że zostanie on utrzymany do 2022 roku i to właśnie wtedy powinien pojawić się jego następca.

2019 Lamborghini Avendator SVJ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Car and Driver

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz