Zdjęcia szpiegowskie

Tajemniczy elektryczny prototyp Kii przyłapany na torze w Nurburgring

Tym razem stracił trochę zbędnej siatki maskującej.

Tym razem stracił trochę zbędnej siatki maskującej.

W połowie lipca szpiedzy motoryzacyjni przyłapali zakamuflowany prototyp elektrycznej Kii podczas publicznych testów. Został on wtedy ukryty pod grubą warstwą kamuflażu oraz paneli maskujących, które nie pozwalały na wyciągnięcie zbyt wielu wniosków dotyczących tego, na co dokładnie patrzymy. Tym razem fotografowie przyłapali model podczas zakamuflowanych testów na torze w Nurburgring, który utracił odrobinę siatki maskującej.

Słowo „odrobinę” nie jest tu użyte przypadkowo, gdyż pojazd nadal ukryty jest pod grubą warstwą paneli maskujących i pozbawiony został jedynie części siatki maskującej. Nadal sądzimy, że został on oparty na dwóch pojazdach koncepcyjnych marki, a mianowicie Imagine oraz Futuron, lecz możemy dojrzeć w nim również pewne aspekty nadchodzącej, odświeżonej Kii Sportage.

Patrząc na płynniejsze linie pojazdu możemy dojść do wniosku, że mamy do czynienia z crossoverem coupe i sądzimy, że pod jego panelami ukryte zostały światła zaczerpnięte ze wcześniej wspomnianych koncepcji. O jego elektrycznym charakterze świadczy brak końcówek układu wydechowego, które w przypadku zeroemisyjnego napędu są zbędne. Dodatkowo autorzy fotografii zapewniają, że pojazd przemierzał tor wyścigowy nie generując praktycznie żadnego hałasu.

Nowa Kia nadal owiana jest tajemnicą i wiemy jedynie, że model opracowywany jest pod kryptonimem CV i będzie to pierwszy samochód elektryczny tej firmy zbudowany specjalnie dla elektrycznego układu napędowego. Dodatkowo będzie on korzystał z płyty podłogowej Electric-Global Modular należącej do Hyundaia. Choć marka nie podała żadnych informacji dotyczących silnika lub silników, jakie spoczną we wnętrzu maszyny, ani też jakie akumulatory będą je zasilały, to powinniśmy spodziewać się około 500 km zasięgu oraz opcji szybkiego ładowania w przeciągu zaledwie 20 minut, co jest bardzo imponującym czasem.

Tajemnicza elektryczna Kia CV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz