Moto Filmy

Zobaczcie wybuch 3000-konnego diesla na hamowni

W wyniku awarii ucierpiał jedynie kierowca ciężarówki.

W wyniku awarii ucierpiał jedynie kierowca ciężarówki.

Inżynierowie z całego świata prześcigają się w tworzeniu absurdalnie potężnych silników, które nie mają prawa bytu i użytkowania na normalnych drogach, czy, ze względu na swoją niepraktyczność, również na torze. Jest to przysłowiowy wyścig zbrojeń, który ma na celu pokazanie pełnego kunsztu i zdolności inżynierskich danego zespołu. Niestety wiąże się to również z poważnymi awariami, które mogą być kosztowne w skutkach.

Do jednego z takich zdarzeń doszło podczas testowania ciężarówki wyposażonej w potężnego diesla na jednej z amerykańskich hamowni. Firma Industrial Injection Diesel Performance zamierza stworzyć silnik diesla, który generowałby zawrotne 3041 KM mocy i jak widać byli bardzo bliscy dopięcia swojego celu. Możemy zauważyć, że na tablicy widocznej na filmie widnieje wynik 2920 KM, który zdobył silnik przy poprzednim teście, więc osiągnięcie celu było praktycznie na wyciągnięcie ręki, co zmotywowało inżynierów do podjęcia kolejnej próby. Warto również dodać, że rezultat ten jest podany w amerykańskiej jednostce mocy, który po przeliczeniu na miarę europejską wynosi prawie 2961 KM.

Niestety drugie podejście zakończyło się dość spektakularnie i niestety nie było ono zwieńczone sukcesem. Potężny silnik spalinowy początkowo zaczął się dymić, a w przeciągu kolejnych kilkunastu sekund efektowanie eksplodował zamieniając się w kulę ognia. Na materiale video możemy nawet dostrzec, jak górna pokrywa silnika wylatuje w powietrze, a kierowca jak najszybciej próbuje opuścić pojazd.

Na szczęście nieszczęśliwy wypadek zakończył się dla testującego ciężarówkę kierowcy jedynie poparzeniem ramienia, lecz mógł on skończyć się zdecydowanie gorzej. Największą stratą jest zniszczenie potężnego silnika, który prawie zdołał osiągnąć zamierzony cel, z pewnością będzie to boląca nauczka dla Industrial Injection Diesel Performance.

Źródło: Industrial Injection Diesel Performance

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz