Mercedes SL na kolejnej wizualizacji

Nowy roadster marki zadebiutuje już w przyszłym roku.

Nowy roadster marki zadebiutuje już w przyszłym roku.

W czasach mody na SUV-y i crossovery przygotowanie nowego roadstera nie wydaje się zbyt rozsądnym posunięciem, zwłaszcza, gdy mówimy o Mercedesie SL, którego obecna generacja jest już z nami od 9 lat i nie cieszy się zbytnią popularnością. Jednak niemiecka marka nie mogła zrezygnować ze swojego flagowego roadstera zwłaszcza, że najnowsza Klasa S uśmierciła wersje pozbawioną stałego dachu.

Polecany film z naszego kanału

Niedawno Mercedes opublikował oficjalne zdjęcia prezentujące nowego Mercedesa SL w pełnym kamuflażu. Mimo grubej siatki maskującej pozwalały one nam lepiej przyjrzeć się pojazdowi, niż miało to miejsce na wcześniejszych zdjęciach szpiegowskich. Z tego też powodu graficy związani z portalem Kolesa.ru mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i przygotowali dokładną wizję nadciągającego roadstera.

Najważniejszą zmianą w nowym Mercedesie SL jest przejście z twardego dachu na jego materiałowy odpowiednik, który jest zdecydowanie lżejszy, a także zajmuje mniej miejsca po jego złożeniu. Warto również dodać, że ostatnia wersja modelu, która wyposażona była w materiałowy dach zjechała z lini produkcyjnych prawie 20 lat temu.

Roadster otrzymał potężną osłonę chłodnicy Panamericana, a także niewielki spojler, który uwieńczył jego klapę bagażnika i cztery owalne końcówki układu wydechowego. Co ciekawe graficy wprowadzili do modelu elektronicznie wysuwane klamki, których raczej nie zobaczymy w produkcyjnej wersji pojazdu, gdyż według zdjęć szpiegowskim został on wyposażony w tradycyjne uchwyty. Oczywiście marka może wziąć przykład z Mercedesa Klasy S i sprzedawać model zarówno z tradycyjnymi, jak i elektronicznie wysuwanymi klamkami.

Autorzy zasugerowali, że we wnętrzu modelu znajdowałoby się potężny silnik V8, choć podstawowa wersja pojazdu będzie wyposażona raczej w 6-cylindrowy motor rzędowy. Według krążących plotek, topowa odmiana SL 73e będzie napędzana hybrydowym układem napędowym złożonym z 4-litrowej V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która byłaby wspierana silnikiem elektrycznym, a łączna moc układu wynosiłaby ponad 800 KM.

Warto również dodać, że po raz pierwszy AMG zostało zaangażowane w prace projektowe i rozwojowe nad jakimkolwiek z modeli z rodziny Benz i jest on opracowywany wraz z GT drugiej generacji. Nie oznacza to jednak, że oba modele będą do siebie podobne, co potwierdził również sam szef działu projektowego, Gorden Wagener obiecując, że pojazdy będą się znacząco różnić.

Nowy Mercedes SL zadebiutuje już w przyszłym roku.

2022 Mercedes-Benz SL – oficjalne zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Kolesa.ru

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz