Moto Filmy

Nissan Z Proto na oficjalnym zwiastunie

Model zadebiutuje już 16. września.

Model zadebiutuje już 16. września.

Niedawno pojawiły się pogłoski twierdzące, że Nissan 370Z nie doczeka się następcy wcześniej niż w 2022 roku, jednak okazały się one fałszywe, a następca legendarnego modelu zadebiutuje już za dwa tygodnie. Jednak patrząc po dopisku „Proto” może to być jedynie prototyp modelu Z, tak jak miało to miejsce przy Skyline GT-R Proto z 2001 roku, który był zapowiedzią pojazdu GT-R.

Nissan postanowił odsunąć w kąt wszystkie pogłoski o modelu 400Z i opublikował jego zwiastun zapowiadając również datę premiery modelu Z Proto, która odbędzie się 16 września. Sam materiał video skupia się głównie na historii rodziny „Z” i przytacza poprzednie modele spod tego szyldu. Zwiastun przedstawia również zarys kształtów nadchodzącego tylnonapędowego coupe od Nissana wraz z odświeżonymi reflektorami, które znajdą się na pokładzie tego modelu. Jednak japońska marka nie zdradza konkretnych szczegółów i zapewnia jedynie, że samochód „budzi moc Z dzięki nowemu Nissanowi Z Proto, łącząc 50 lat pasji i dziedzictwa z nowoczesną technologią”.

Polecany film z naszego kanału

Spodziewamy się, że nadchodzący 400Z nie będzie całkowicie nową konstrukcją, tylko zostanie oparty na modelu 370Z. Dodatkowo może on zaoferować nam około 400 KM w standardowej odmianie, a jego topowa wersja Nismo otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy. Może on być napędzany 3-litrowym V6 z podwójnym turbodoładowaniem, które zostałoby zapożyczone z Infiniti Q60 Red Sport 400.

Możemy się również spodziewać, że jednostka napędowa zostanie połączona z 6-biegowym manualem lub 9-przekładniową automatyczną skrzynią biegów, lecz nie jest to jeszcze potwierdzona informacja. Dodatkowo do wnętrza trafi ulepszona kabina wykończona wyższej jakości materiałami, która doczeka się również nowoczesnej technologii.

Nissan Z Proto zadebiutuje już 16. września i zapewne przyniesie odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

Nissan Z Proto na oficjalnym zwiastunie

otwórz video

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz