Samochody elektryczne

Amazon zamówił 1800 pojazdów elektrycznych od Mercedesa

Mercedes dostarczy dla europejskiej floty Amazonu aż 1800 egzemplarzy eSprintera i eVito.

Mercedes dostarczy dla europejskiej floty Amazonu aż 1800 egzemplarzy eSprintera i eVito.

Elektryczne samochody dostawcze stanowią dobrą inwestycje dla firm działających w dużych miastach, zwłaszcza dla tych, które wymagają ciągłego ruchu tak, jak ma to miejsce w branży kurierskiej. Firma postrzegana jest jako nowocześniejsza, zmniejsza to koszta eksploatacji pojazdów oraz w większym stopniu dba o środowisko. Podczas gdy pod koniec zeszłego roku do floty Poczty Polskiej trafiło 20 egzemplarzy elektrycznego Nissana e-NV200, aż 1800 samochodów elektrycznych znajdzie się w europejskiej flocie Amazonu.

Polecany film z naszego kanału

Amerykański gigant złożyła zamówienie na prawie 600 Mercedesów eVito oraz lekko ponad 1200 większych furgonetek eSprinter, a pierwsze pojazdy trafią do europejskich fili jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Dodanie 1800 elektrycznych pojazdów dostawczych to kolejny krok na naszej drodze do zbudowania najbardziej zrównoważonej floty transportowej na świecie. W tym roku będziemy się szybko przemieszczać, aby te samochody dostawcze trafiły na drogi.

Jeff Bezos, założyciel i dyrektor generalny Amazon

Mercedes eSprinter to furgonetka z wysokim dachem o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3500 kg i maksymalnej ładowności 891 kg. Zamówione egzemplarze zostały wyposażone w akumulator o pojemności użytkowej 47 kWh, które pozwalają przejechać do 168 km na jednym ładowaniu. Zasila on silnik elektryczny, który generuje 116 KM mocy oraz 295 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co może nie jest zbyt powalającym wynikiem, ale z pewnością pojazdy te będą bardzo praktyczne w europejskich miastach.

Dodatkowo zostały one wyposażone w opcjonalne funkcje bezpieczeństwa, takie jak elektryczny hamulec postojowy, aktywny asystent hamowania, kamerę cofania, asystent martwego pola, asystent bocznego wiatru i asystent uwagi kierowcy. Posiadają również zintegrowaną funkcję szybkiego ładowania, która pozwoli naładować akumulator od 10 do 80 procent w ciągu około 25 minut.

Mercedes eVito został natomiast wyposażony w w akumulator o pojemności 35 kWh, który pozwala przejechać do 184 km na jednym ładowaniu oraz w identyczny 116-konny silnik elektryczny, co bratni eSprinter. Te praktyczniejsze furgonetki trafią głównie do centrów miast, gdzie zasięg może mieć spore znaczenie.

2020 Mercedes-Benz eSprinter – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz