Poznajcie Rolls-Royce’a Wraith jako Shooting Brake

Powstanie jedynie siedem takich modeli.

Powstanie jedynie siedem takich modeli.

Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia tankującego na stacji benzynowej Rolls-Royce’a Wraith w wersji Shooting Brake, co było sporym zaskoczeniem, gdyż model ten nie jest produkowany w takim nadwoziu. Jednak wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, a za projekt nie odpowiada marka, lecz projektant zewnętrzny, który przygotuje łącznie siedem takich pojazdów.

Model ten został nazwany Carat Duchatelet Silver Specter Shooting Brake i powstał przy współpracy Nielsa van Roij Design i belgijskiej firmy Carat Duchatelet, które od wielu już lat zajmują się projektowaniem samochodów. Nic więc dziwnego, że stworzony przez nich pojazd bardzo dobrze się prezentuje i przyciąga spojrzenie swoim nietypowym wyglądem.

Carata Duchatelet wzięło za podstawę Rolls-Royce’a Wraith, a następnie ręcznie zaprojektowała długi dach tak, aby płynnie podążał za charakterystyczną sylwetką modelu. Oprócz tego od razu rzuci nam się w oczy srebrne wykończenie bocznych szyb, które zostało głęboko pociągnięte w stronę klapy bagażnika i dodaje pojazdowi wyjątkowości. Sam projekt nawiązuje również do klasycznych pojazdów wysokiej klasy brytyjskich marek w nadwoziu Shooting Brake sprzed dziesięcioleci, dzięki czemu otrzymał on bardzo autentyczny wygląd.

Firma nie zdradza jednak szczegółów wnętrza, lecz na opublikowanych fotografiach możemy dostrzec ciekawy wzór tapicerki z czerwonym wykończeniem kokpitu oraz praktycznych rozmiarów bagażnik. Został on wyposażony w szyny bagażowe i jest bezpośrednio połączony z przednią częścią pojazdu poprzez dwupłaszczyznowe przejście, dzięki któremu klienci otrzymają łatwy dostęp do bagażnika bez potrzeby wysiadania z samochodu.

Carat Duchatelet zapewnia jednak, że klienci mają szeroki wkład w dostosowywanie wnętrza, co zapewne oznacza, że mogą wybierać spośród różnych kolorów, materiałów wykończenia, czy też samych elementów projektu. Wszystko to odbywa się podczas osobistych wizyt w siedzibie firmy oraz długich rozmów z klientem.

Ten konkretny Silver Spectre został zamówiony przez właściciela Wraitha, który chciał posiadać nieco praktyczniejsze nadwozie Shooting Brake. Został on dostarczony do klienta zaledwie tydzień temu, a marka planuje stworzyć łącznie siedem takich pojazdów, które pojawią się w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Niestety cena jaką będziemy musieli zapłacić za przekształcenie naszego samochodu w Shooting Brake pozostaje nieznana.

Carat Duchatelet Rolls-Royce Wraith Shooting Brake

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz