Samochody elektryczne

Hyundai zgłosił nowy znak towarowy Bayon

Wniosek południowokoreańskiej marki dotyczy jedynie Europy i zgłoszona nazwa może należeć do zupełnie nowego samochodu elektrycznego.

Wniosek południowokoreańskiej marki dotyczy jedynie Europy i zgłoszona nazwa może należeć do zupełnie nowego samochodu elektrycznego.

Koncerny motoryzacyjne zgłaszają wnioski patentowe dla wielu nazw, które nie zawsze trafiają do nowych modeli i ostatecznie lądują w przysłowiowej „szufladzie”. Niedawno nowy znak towarowy RZ 450e dotyczący zapewne pojazdu elektrycznego zgłosił Lexus, a teraz kolejny wniosek patentowy wpłynął od południowokoreańskiej marki.

Do informacji o złożeniu przez Hyundai Motor Company wniosku patentowego dotyczącego nazwy „Bayon” jako pierwszy trafił portal TheKoreanCarBlog.com. Szyld ten zostanie zarezerwowany dla Europy i jest przeznaczony dla pojazdów elektrycznych, lecz jak na ten moment nie wiadomo do której z marek trafi lub nawet czy kiedykolwiek trafi. Przyjrzyjmy się jednak bliżej samej nazwie oraz zastanówmy się, do którego koncernu może powędrować ta nazwa.

Polecany film z naszego kanału

Szyld „Bayon” pochodzi od nazwy świątyni khmerskiej w Kambodży i może trafić do Genesis, Hyundaia czy też Kii. Patrząc po nomenklaturze model należących do pierwszej marki wydaje się to mało prawdopodobne, stąd też istnieje większa szansa, że trafi do którego z „podstawowych” koncernów. Niedawno mogliśmy przyjrzeć się zdjęciom szpiegowskim zupełnie nowemu elektrycznemu crossoverowi Kii, co może stanowić dobry trop.

Wiemy również, że Hyundai Motor Company opracowuje całkowicie nowego elektrycznego crossovera dla swoich wszystkich trzech marek, stąd też nazwa „Bayon” może trafić również do Hyundaia. Dopiero czas pokaże, czy nasz trop okazał się słuszny, a być może żaden z koncernów nie doczeka się tego szyldu, a „Bayon” zostanie zamknięty w szufladzie.

Nowa elektryczna Kia – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: TheKoreanCarBlog.com via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz