Mercedes Klasy S zaoferuje poduszki powietrzne umieszczone w oparciach przednich foteli

Będzie to pierwszy na świecie pojazd, który zostanie wyposażony we frontalne poduszki powietrze dla osób znajdujących się na tylnych siedzeniach.

Będzie to pierwszy na świecie pojazd, który zostanie wyposażony we frontalne poduszki powietrze dla osób znajdujących się na tylnych siedzeniach.

Mercedes-Benz Klasy S niewątpliwe słynie z wszechobecnego luksusu oraz dbałości o klienta, a teraz wychodzi również na przeciw zapewnienia jak największego bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów. Niedawno marka ogłosiła, że model zostanie wyposażony w pierwszą na świecie frontalną poduszkę powietrzną dla pasażerów tylnych siedzeń.

Mercedes nie odsłonił jednak wszystkich kart i nie zdradził dokładnych szczegółów dotyczących nowych poduszek powietrznych, lecz poznamy je już w przyszłym tygodniu. Według marki, owe poduszki mają chronić pasażerów zasiadających na tylnej kanapie podczas zderzenia czołowego. Zostały one umiejscowione za przednimi fotelami i przybrały kształt litery „U”, dzięki czemu mają za zadanie złapać głowę pasażera oraz stabilizować jej odchylanie się na boki.

Niemiecka marka zapewniła również, że nowe kurtyny mają „zupełnie inną koncepcję niż przednie poduszki powietrzne” i co ciekawe będą w stanie dostosować się do fotelików dziecięcych. Dodatkowo będą współpracowały z nadmuchiwanymi pasami bezpieczeństwa, a wszystko to ma na celu zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa oraz wprowadzeniu nowych standardów dla marki oraz być może całej motoryzacji, wszak żaden model nie posiada jeszcze tylnych poduszek powietrznych.

Nie jest to jedyna zmiana, jaką wprowadził Mercedes w nowej Klasie S. Na jej pokład trafi również system Pre-Safe Impulse Side, który korzysta z czujników radarowych, które wykrywają nieuniknione zderzenie boczne i napełniają poduszki powietrzne siedzeń tak, aby skierować kierowcę oraz pasażera bliżej środkowej części pojazdu. System ten współpracuje również z zawieszeniem E-Active Body Control, które zostaje przed kolizją podniesione, dzięki czemu siła uderzenia jest przyjmowana przez sztywniejszą, dolną konstrukcję Klasy S.

Odświeżony Mercedes Klasy S zadebiutuje już 2 września, jednak niemiecka marka planuje systematycznie zdradzać kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącego modelu.

2021 Mercedes-Maybach Klasy S – zdjęcia szpiegowskie marzec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Mercedes via Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz