Moto Filmy

1419-konny Mustang Mach-E to maszynka do paleniu gumy

Auto wyposażono w aż 7 silników elektrycznych.

Auto wyposażono w aż 7 silników elektrycznych.

Koncerny motoryzacyjne czasem konstruują pojazdy, które w zamierzeniu nie mają trafić do masowej produkcji, lecz będą świadczyły o kunszcie inżynieryjnym danej marki. Tym razem Ford Performance wraz z RTR postanowili pokazać, jaki potencjał drzemie w pojazdach elektrycznych i stworzyli prototyp samochodu wyścigowego o mocy ponad 1400 KM.

Forda Mustanga Mach-E 1400 został wyposażony w 7 silników elektrycznych, które generują łącznie 1419 koni mechanicznych. Trzy motory znalazły się na przednim mechanizmie różnicowym, zaś pozostałe powędrowały na tył pojazdu i zostały połączone pojedynczym wałkiem napędowym, który łączy je z dyferencjałami. Motory te zasilane są akumulatorem o pojemności 56,8 kWh, który wyposażony jest w specjalny system chłodzenia cieczą.

Jazda tym samochodem całkowicie odmieniła moje spojrzenie na moc i moment obrotowy.

Vaughn Gittin Jr., założyciel RTR Vehicles

Ford Mustang Mach-E został zaprojektowany z myślą o torach wyścigowych, torach typu drag strip i gymkhana. Można go dowolnie spersonalizować pod dany rodzaj wyścigu i w pełni zarządzać układem napędowym. Jego zaawansowana aerodynamika jest w stanie wytworzyć nawet 1000 kg docisku przy 160 milach na godzinę (ok. 260 km/h).

Nowy Ford Mustang Mach-E 1400 zadebiutuje podczas wyścigu NASCAR i posłuży jako pojazd testujący zastosowanie nowych materiałów pokroju organicznych włókien kompozytowych, które mają stanowić alternatywę m.in. dla włókna węglowego.

1419-konny Mustang Mach-E to maszynka do paleniu gumy

2020 Ford Mustang Mach-E 1400

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Ford Performance via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz