Samochody elektryczne

Oto jak prezentuje się Dacia Spring – najtańsze auto elektryczne w Europie

Wygląd auta ujawniony został dzięki wyciekowi jego grafik patentowych do internetu.

Wygląd auta ujawniony został dzięki wyciekowi jego grafik patentowych do internetu.

O elektrycznej Dacii pierwsze pogłoski słyszeliśmy dawno temu, pierwsza oficjalna informacja na temat auta pojawiła się w lutym zeszłego roku, a chwilę później otrzymaliśmy informację, że samochód oficjalnie zadebiutuje podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Jak pewnie niestety wiecie, wydarzenie nie odbyło się przez pandemię koronawirusa, a temat maszyny bardzo przycichł.

Auto zyskało ponowny rozgłos w mediach teraz, ponieważ do sieci wyciekły grafiki patentowe prezentujące jego nadwozie, dowiedzieliśmy się również, że jego oficjalną nazwą będzie Dacia Spring.

Polecany film z naszego kanału

Już na pierwszy rzut oka widać, że pojazd jest podobny do Renault City K-ZE, które dostępne jest na rynku chińskim. Nie jest to jednak wiele zaskoczenie z uwagi na to, że ten samochód spełnia tam dokładnie taką rolę, jaką Dacia spełniać będzie na starym kontynencie, a więc taniego i masowego auta elektrycznego.

Na ten moment szczegóły dotyczące napędu pojazdu nie są jeszcze znane. Renault K-ZE posiada baterię o pojemności 26,8 kWh zapewniająca zasięg na około 200 kilometrów w cyklu WLTP oraz silnik o mocy 45 KM (33 kW) i 119 Nm momentu obrotowego, istnieje jednak możliwość, że Dacia Spring przejmie napęd po Renault ZOE w słabszym wydaniu czyli silnik o mocy 108 KM (80 kW), 225 Nm i baterię 52 kWh, co pozwoli na przejechanie ok. 350 km.

Auto pojawić ma się w salonach w przyszłym roku, jego cena według przewidywań wynosić będzie ok. 65-70 tysięcy złotych.

2021 Dacia Spring – grafiki patentowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: InsideEV’s

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz