Audi będzie odpowiedzialne za rozwój oprogramowania całej grupy VW

Decyzja ta jest związana z licznymi błędami oprogramowania w Volkswagenie ID.3.

Decyzja ta jest związana z licznymi błędami oprogramowania w Volkswagenie ID.3.

Volkswagen miał dość poważne problemy z oprogramowaniem podczas produkcji Volkswagena ID.3. Testujący go kierowcy zgłaszali w lutym około 300 błędów oprogramowania dziennie, które rzekomo wynikały z podstawowej architektury oprogramowania ID.3, która to została „zbyt pochopnie” opracowana. Według doniesień, spowodowało to, że marka poszukiwała zastępstwa dla Christiana Sengera, swojego szefa działu oprogramowania.

Nie wiadomo, czy informacja ta była prawdziwa, lecz nie byłoby w niej nic dziwnego. Według danych, które w grudniu opublikował kierownik niemieckiego pisma „Magazin” z powodu wcześniej wspomnianych błędów zostanie wyprodukowanych co najmniej 20.000 egzemplarzy ID.3 bez pełnego pakietu oprogramowania. W efekcie czego marka będzie musiała dokonać akcji serwisowej uzupełniającej braki, której koszta sama będzie musiała ponieść.

Polecany film z naszego kanału

Podczas wirtualnej konferencji zorganizowanej we wtorek przez PwC w Niemczech, dyrektor generalny grupy Volkswagen, Herbert Diess, powiedział, że jest gotów podjąć działanie, którym jest przeniesienie przywództwa nad rozwojem oprogramowania na Audi: „Środek ciężkości rozwoju oprogramowania przeniesie się z Wolfsburga do Ingolstadt”.

Decyzja ta jest bardzo sensowna i raczej nie powinna nikogo zdziwić, już od dłuższego czasu to właśnie Audi wiedzie prym w badaniach i rozwoju w grupie VW. To właśnie ta marka premium opracowuje i narzuca standardy w zakresie aerodynamiki pojazdów, technologi skrzyń biegów z podwójnym sprzęgłem czy też napędu na wszystkie koła. Pod szyldem tej marki powstają modele o skomplikowanej architekturze technologicznej i w ostatnim czasie nie miała ona poważniejszych problemów z oprogramowaniem.

Volkswagen ID.3 – zdjęcia z IAA 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Audi RS Q8

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz