Właściciele Corvette C8 skarżą się na otwierający się bagażnik podczas jazdy

Usterka jest bardzo niebezpieczna, z uwagi na to, że bagażnik auta znajduje się z przodu.

Usterka jest bardzo niebezpieczna, z uwagi na to, że bagażnik znajduje się z przodu.

Zdarza się, że samochody wchodzące na rynek mają niedopracowania i usterki, które usuwane są następnie w akcjach serwisowych. Są to zarówno małe, kosmetyczne sprawy, jak i poważne awarie, które czasem zagrażają nawet życiu kierowcy. Dla przykładu, na wiosnę tego roku informowaliśmy was o problemach McLarena Senna z pianką wytłumiającą zbiornik paliwa, która zatrzymywała wilgoć i powodowała rozszczelnienia baku.

Teraz w sieci zrobiło się głośno o problemach właścicieli nowego Chevroleta Corvette C8. Samochód posiada silnik umieszczony za kierownicą, przez co jego bagażnik znajduje się z przodu auta, zatrzask klapy jest jednak niedopracowany co powoduje, że klapa potrafi samodzielnie otwierać się podczas jazdy. Wystarczy użyć nieco wyobraźni, aby wiedzieć jak duże zagrożenie powoduje ta usterka.

Polecany film z naszego kanału

Auto posiada na pokładzie system, który informuje kierowcę o tym, że jedzie z otwartym bagażnikiem, w przypadku zgłoszonych awarii, komputer auta nie widział jednak, że klapa jest uniesiona.

Jak na ten czas do Amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) wpłynęły dwie skargi na ten problem. Obie pochodzą z kwietnia tego roku, jednak możemy być pewni, że nie są to jedyne przypadki. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak jeden z właścicieli samochodu, nagrał moment w którym maska otwiera się samodzielnie podczas jazdy.

Właściciele Corvette C8 skarżą się na otwierający się bagażnik podczas jazdy

2020 Chevrolet Corvette Stingray Convertible

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Corvette BloggerNHTSA

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz