Poznajcie uterenowionego Nissana GT-R

A co gdyby nadać torowemu samochodowi trochę off-roadowego charakteru?

A co gdyby nadać torowemu samochodowi trochę off-roadowego charakteru?

Nissan GT-R jest pojazdem, który idealnie sprawdzi się na torze i dostarczy kierowcy sporo frajdy z jazdy, ale niestety pokonywanie przeszkód terenowych nie jest jego mocną stroną. Sytuację tę postanowiło zmienić Classic Youngtimers Consultancy, które przemieniło GT-R w samochód do jazdy w terenie.

Powstały projekt został ochrzczony nazwą Nissan GT-R Godzilla 2.0 i jest kontynuacją pewnej koncepcji, która zakłada zmienianie pojazdów sportowych w terenowe poprzez zastosowanie pewnego pakietu ulepszeń. Ta sama firma przygotowała w zeszłym roku uterenowioną wersję Lamborghini Gallardo, zobaczmy, na co wpadli tym razem.

Polecany film z naszego kanału

Zmodyfikowany Nissan GT-R otrzymał podwyższone zawieszenie, które zwiększyło prześwit pojazdu o dodatkowe 12 cm, co zdecydowanie przyda się w terenie. Classic Youngtimers Consultancy postanowiło również zamontować na nadkolach pojazdu specjalne plastikowe nakładki, które często możemy spotkać we wszelakiej maści SUV-ach i crossoverach. Firma postanowiła jednak nie osadzać pojazdu na potężniejszych felgach, lecz ograniczyła się do zmiany opon, nowe ogumienie jest teraz zdecydowanie lepiej przystosowane do jazdy po nierównych nawierzchniach.

Dodatkowo na przednim zderzaku znalazły się potężne reflektory LED, które idealnie oświetlą pokonywaną drogę oraz samą „terenówkę”, a także pozwolą wyjechać poza asfaltowe ulicy. Na dachu natomiast znalazły się praktyczne relingi dachowe pośrodku których umieszczone zostało koło zapasowe, co ciekawe pomiędzy szynami znalazł się również dodatkowy pasek LED. Ostatnią modyfikacją jest ubranie GT-Ra w terenowy kamuflaż.

Poznajcie uterenowionego Nissana GT-R

Firma postanowiła również podkręcić samo serce GT-Ra. Pod maską tego modelu spoczywa najsłabsze w gamie, 3,8-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem, które standardowo generuje 485 KM mocy oraz 588 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po poprawkach od Classic Youngtimers Consultancy ta sama jednostka napędowa ma zaoferować nam „ponad 600 KM”.

Nissan GT-R Godzilla 2.0 posiada aktualnie 46 500 km przebiegu i został wystawiony na sprzedaż. Możecie stać się jego szczęśliwymi posiadaczami za zaledwie 95.000 euro, czyli po przeliczeniu około 424 tys. złotych.

Nissan GT-R Godzilla 2.0

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Classic Youngtimers Consultancy

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz