Oto Ford Mustang Mach-E jako hatchback

Jest to kolejna wizualizacja wykonana przez KDesign.

Jest to kolejna wizualizacja wykonana przez KDesign.

Ford Mustang Mach-E był jednym z tych pojazdów, które podczas swojej premiery wywołały spory szum. Rodzina spod znaku galopującego konia otrzymała elektrycznego SUV-a, który całkowicie nie pasuje do wizerunku marki i gamy pozostałych modeli, w której znajdziemy sportowo wyglądające benzyniaki. Nic więc dziwnego, że znalazł on wielu swoich wrogów, a co byście powiedzieli, gdy do tego przekształcić go w kompakta?

Z pewnością wiele osób uzna tę wizualizację za całkowitą herezję i niszczenie wizerunku, jaki na przestrzeni lat zbudował sobie Mustang, aczkolwiek trzeba przyznać, ze model nie prezentuje się najgorzej. Kompakt otrzymał po pierwowzorze linię stylistyczną i design w tym maskę z charakterystycznymi przetłoczeniami, styl przednich i tylnych świateł, czy też przednią kratkę.

Naturalnie zmieniona została linia dachu, co było związane z zastosowaniem bardziej pionowego słupka C, co również przełożyło się na kąt ułożenia klapy bagażnika. Sądzę jednak, że gdyby model otrzymał odkrytą atrapę chłodnicy oraz nieznacznie krótsze przednie reflektory to prezentowałby się jeszcze lepiej.

Trzeba przyznać, że wbrew pozorom, kompaktowa wersja Mustanga Mach-E przedstawia się jako w miarę realnym projekt, aczkolwiek jego realne szanse na powstanie są bardzo niewielkie. Tak jak wcześniej wspomniałem, fani marki z trudem przełknęli elektrycznego SUV-a, a kompakt zbudowany na jego podstawie mógłby być ciosem nie do przyjęcia.

Tak, jak wcześniej wspomniałem, tę wizualizację przygotowało KDesign, które prezentowało nam już wiele mniej lub bardziej realnych projektów pokroju mieszanki Mustanga z Fordem F-150 w wersji raptor, czy też Ford Puma Raptor, kończąc zaś na Toyocie Corolli Cross Pick-up.

2020 Ford Mustang Mach E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: KDesign via behance

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz