Samochody elektryczne

Nissan zapowiada elektrycznego crossovera Ariya

Debiut maszyny będzie miał miejsce już 15 lipca.

Debiut maszyny będzie miał miejsce już 15 lipca.

Nissan w hierarchii producentów aut elektrycznych zajmuje bardzo wysoką pozycję z uwagi na to, że japońska marka dała światu model Leaf. Auta tego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, w końcu jest to jeden z najpopularniejszych samochodów z tego typu napędem, a ponadto obecny jest na rynku od długiego już czasu.

Producent nie spoczął jednak na laurach i niebawem zamierza powalczyć o jeszcze większą część rynku elektryków. Tym razem Nissan przygotował crossovera nazwanego Ariya. Debiut samochodu jest już za rogiem, ponieważ jego oficjalna premiera będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, 15 lipca. Aby wzbudzić zainteresowanie maszyną i zachęcić do obejrzenia jej internetowej prezentacji, marka umieściła w sieci krótki trailer zapowiadający auto.

Polecany film z naszego kanału

Wizualnie Ariya prezentuje się bardzo futurystynie i po części przypomina swojego mniejszego brata, wspominanego Leaf’a. Przednie światła składają się z czterech dużych diod LED, podobnie jak w Bugatti Chiron, jednak najbardziej charakterystycznym elementem będą długie linie LED-ów, ciągnące się przez większość zderzaka.

Na ten czas wiemy o dwóch specyfikacjach samochodu, które różniły się będą od siebie liczbą obecnych na pokładzie silników. Biedniejsza wersja posiadać będzie jeden motor napędowy, bogatsza już dwa. Bateria jednej ze specyfikacji pozwolić ma na przejechanie 483 kilometrów na pojedynczym ładowaniu w cyklu mierzenia WLTP. Na pokładzie znaleźć ma się również autonomicznym systemem jazdy Nissana ProPilot 2.0.

Nissan zapowiada elektrycznego crossovera Ariya

Nissan Ariya Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Nissan

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz